Hotel & SPA Kocierz

Położony w malowniczej scenerii Parku Krajobrazowego Beskidu Małego na szczycie Przełęczy Kocierskiej (750 m n.p.m.) Ośrodek Konferencyjno-Wypoczynkowy Kocierz w oryginalny sposób łączy nowoczesność i regionalną tradycję.
W miejscu, gdzie powstał obecny ośrodek Kocierz, jeszcze w początkach ubiegłego stulecia stał stary zajazd, pochodzący z końca XVIII wieku. Pełnił on rolę popularnego przystanku dla kupców w ich dalekiej podróży. Na skutek tajemniczego pożaru zajazd ten spłonął niemal doszczętnie, w niezłym stanie ocalała tylko drewniana studnia. Na początku 2006 roku otwarto w tym miejscu Karczmę Na Kocierzu, która dzięki swemu oryginalnemu, góralskiemu wnętrzu i dobrej kuchni szybko zyskała uznanie odwiedzających.Wiosną tego samego roku otwarto część hotelową składającą się z dwóch budynków oferujących łącznie 90 pokoi, które tworzą bazę noclegową dla około 245 gości, utrzymaną we włoskim stylu restaurację Villa Lamus oraz salę konferencyjno-balową na 250 osób. W sezonie wakacyjnym 2007 w piwniczych wnętrzach hotelu został oddany nowoczesny klub dyskotekowy – Club K2.


Miasto: Targanice, k. Andrychowa
Kategoria przyznana: 3*
Liczba pokoi: 90 Liczba miejsc: 245
Liczba lokali gastronomicznych: 2 / Liczba miejsc: 350
Liczba sal konferencyjnych: 4 / Liczba miejsc: 400
SPA : Basen, jacuzzi, dwie sauny (sucha i parowa) oraz 10
zróżnicowanych i bogato wyposażonych gabinetów SPA
Data otwarcia: 2006


W grudniu 2007 roku uruchomiono Centrum SPA z basenem, jacuzzi, sauną i łaźnią oraz ośrodkiem kosmetyczno- -pielęgnacyjnym z dziesięcioma gabinetami, jesienią 2008 roku – boisko wielofunkcyjne oraz korty tenisowe ze sztuczną trawą, a rok później Park Linowy z tysiącem metrów tras między drzewami na balansujących pomostach i wiszących linach. Latem Kocierz oferuje naturalny Aquapark ze stawem pływackim o pow. 1,5 mkw., basenikiem dla dzieci, plażą z morskim piaskiem, dwoma zjeżdżalniami i boiskiem do gry w bule. W pobliżu Aquaparku działa dwupoziomowa Baciarska Chata z zapleczem gastronomicznym.W zimie na narciarzy czekają dwa orczykowe wyciągi z dwoma trasami zjazdowymi, które dysponują systemem sztucznego naśnieżania oraz oświetlenia. W planach jest otwarcie Skansenu Kultury Górniczej, Wioski Indiańskiej, Miasteczka Kowbojskiego i Planetarium… Wszystko to łącznie tworzy imponujący kompleks wypoczynkowo-konferencyjny, do tego dogodnie położony 15 km od Żywca i Wadowic, 30 km od Bielska-Białej i Oświęcimia, 65 km od Krakowa i 80 km od Katowic.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *