Sielanka nad Pilicą Warka

4- gwiazdkowy hotel Sielanka nad Pilicą jest centralnym punktem 100-hektarowego kompleksu zwanego Farma Sielanka, stworzonego przez właścicieli z miłości do koni i z zachwytu nad urokami Doliny Pilicy.


Historia Farmy Sielanka w Warce na Mazowszu sięga połowy lat 90., kiedy to obecni właściciele – małżeństwo Aliny i Jana Wagów -postanowili kupić zrujnowane Państwowe Gospodarstwo Rolne i stworzyć tam wzorcowy ośrodek jeździecki (Jan Waga znany jest ze swojej działalności biznesowej, był m.in. prezesem zarządu Kulczyk Holding i członkiem rady nadzorczej TP S.A.). Oprócz zabudowań gospodarczych powstał Matecznik – chata grillowa oraz drewniana karczma.


Z początkiem tego wieku zorganizowano tu pierwsze zawody sportowe połączone z piknikiem dla widzów i zawodników. Sielanka bardzo szybko zyskała miano jednego z najlepszych ośrodków jeździeckich w Polsce oraz znakomitego miejsca na organizację plenerowych imprez. Wkrótce stało się oczywiste, że konieczne są także miejsca noclegowe. W 2004 roku powstał więc pensjonat z 28 pokojami i niewielką restauracją. Urok miejsca i szczególna atmosfera przyciągały coraz liczniejsze rzesze miłośników sportów konnych, ale także firmy, które widziały w rozległym terenie doskonałe miejsce na różne imprezy. Już po roku zapadła decyzja o rozbudowie.


Tak powstał Hotel Sielanka nad Pilicą z 60 pokojami, restauracją, pubem, Petit Spa i salami konferencyjnymi na 120 osób. Otwarcie hotelu nastąpiło w sierpniu 2007 roku, tuż przed Mistrzostwami Świata w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi, które odbywały się właśnie na terenie Sielanki. Wybudowane wówczas specjalnie na mistrzostwa tory przeszkód służą każdego roku do organizacji zawodów w powożeniu i stanowią nie lada atrakcję, nawet dla osób kompletnie nieobeznanych z tym sportem. Hotel Sielanka nad Pilicą ceniony jest za piękny wystrój, specyficzną, intymną atmosferę, autorską kuchnię oraz fachową i dyskretną obsługę.Miasto: Warka
Kategoria przyznana: 4*
Liczba pokoi: 60 / Liczba miejsc: 120
Liczba lokali gastronomicznych: 3 / Liczba miejsc: 150
Liczba sal konferencyjnych: 5 / Liczba miejsc: 180
SPA: Ścieżka wodna: sauna fińska, łaźnia parowa, hydromasaż,
jaccuzi, baseny do masażu stóp, strefa relaksu Trzy gabinety
w pełni wyposażone do zabiegów na ciało (kosmetyki
Comfort Zone) i twarz oraz stanowisko do manicure i pedicure
Liczba zatrudnionych: 40
Data otwarcia: maj 2004Goście doceniają lokalizację obiektu – na tyle blisko dużych ośrodków miejskich, jak Warszawa, Lublin czy Łódź, by dojazd nie był uciążliwy, a jednocześnie mocno wtopioną w piękny krajobraz pomiędzy między czystym nurtem Pilicy i zieloną ścianą Puszczy Stromeckiej. Celem gospodarzy Sielanki jest stworzenie niepowtarzalnego obiektu, komponującego się zarówno z naturalnym otoczeniem, jak i specyficznym charakterem ośrodka jeździeckiego. Pilica pozwala na organizację spływów kajakowych. Farma Sielanka to w dużej mierze łąki i tereny zielone, zachęcające do spacerów, wędrówek, rodzinnych pikników, czy wypraw rowerowych. Wspaniałe położenie, różnorodność atrakcji, gościnność, zaangażowanie i profesjonalizm ludzi pracujących w Sielance mają stworzyć miejsce, które jest oazą spokoju, miejscem relaksu i wyciszenia. Po prostu Sielanka…


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *