Ogromna inwestycja czeka Wyspę Spichrzów w Gdańsku   INWESTYCJE

Konsorcjum firm Immobel Poland i Multiud wygrało przetarg na rewitalizację północnego cypla wyspy. Ma tam stanąć m.in. hotel, mieszkania, most zwodzony i kładka łącząca ją z Długim Pobrzeżem. Inwestycja będzie warta co najmniej 399 mln zł.
Fot. Wizualizacje (Gdansk.pl)
Zwycięzcy konkursu podpiszą umowę z miastem 31 marca. Atrakcyjny teren na rewitalizację czekał 25 lat, a w trzech poprzednich postępowaniach wyłonieni inwestorzy rezygnowali z realizacji projektu. Teraz ma być inaczej, ponieważ inwestorzy są wiarygodni i zdeterminowani. Firma Immobel to deweloper działający na rynku belgijskim, luksemburskim i polskim. Firma od 150 lat jest notowana na giełdzie w Brukseli. Konsorcjum w ramach przedsięwzięcia ma również zbudować drogi. Głównie chodzi o Chmielną, Motławską, Pożarniczą oraz część chodników przy nabrzeżu. Inwestor ma też przebudować most Stągiewny na most zwodzony, zbudować marinę na południe od mostu Stągiewnego oraz zbudować ogólnodostępną kładkę dla pieszych, łączącą północny cypel Wyspy Spichrzów z Długim Pobrzeżem. Miasto udostępnia teren o powierzchni ok. 1,7 ha. Jego wartość szacuje się na ok. 34 mln zł. Tymczasem konsorcjum, które wygrało konkurs, będzie musiało przedstawić projekt Wyspy Spichrzów oraz sfinansować i zbudować obiekty zarówno publiczne jak i te komercyjne. Inwestycja może kosztować co najmniej 399 mln zł netto, z czego ponad 33 mln zł netto mają być przeznaczone na realizację wskazanych przez miasto obiektów celu publicznego.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *