Ruszył Holiday Inn w Bydgoszczy…

Holiday Inn liczy przede wszystkim na gości biznesowych, dlatego przygotował największą powierzchnię konferencyjną w mieście. Nie ma za to rozbudowanej oferty rekreacyjnej. „Wystrój pozbawiony jest przepychu, ale stonowana elegancja ożywiona meblami w żywych kolorach może się podobać”, odnotowała reporterka bydgoskiej „Gazety Wyborczej”.


Hotel działa na zasadzie franczyzy, a jego właścicielem jest firma dewelopersko-budowlana Budizol z Włocławka. Budizol realizuje projekty mieszkalne i komercyjne głównie w woj. kujawsko-pomorskim, ale też w innych częściach kraju. Wśród dotychczasowych realizacji znajdują się m.in. apartamentowce w Warszawie, Konstancinie, Łodzi i Płocku, a także centra handlowe w Gdyni, Włocławku, Inowrocławiu i Elblągu. Budizol podpisał umowę z firmą doradczą Colliers na wprowadzenie i zarządzanie przez pierwszy rok hotelem. Colliers negocjował franczyzę między Intecontinental Hotels Group, do którego należy Holiday Inn, a deweloperem. Do sieci należą już 5-gwiazdkowy Holiday w Krakowie oraz 4-gwiazdkowe obiekty w Józefowie (właśnie zostało centrum pobytowym na Euro 2012) i w Warszawie (wybudowany na początku lat 90. przez Warimpex i należący do Orbisu). Do tego działa też druga, ekonomiczna marka Express by Holiday Inn, której jedyny obiekt w Polsce znajduje się w Krakowie.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *