Crocus – dobre miejsce w Zakopanem

Crocus

Miasto: Zakopane
Kategoria przyznana: 4*
Liczba pokoi: 49 Liczba miejsc noclegowych: 98
Liczba lokali gastronomicznych: 1/Liczba miejsc: 300
Liczba sal konferencyjnych: 3/Liczba miejsc: 200
SPA : basen z hydromasażami, jacuzzi, zespół saun – fińska i turecka oraz gabinety SPA
Liczba zatrudnionych: 31
Data otwarcia: 2008


4-gwiazdkowy hotel Crocus w Zakopanem zaczerpnął swoją nazwę od pięknej rośliny Krokus (łac. Crocus), która jest jednym z symboli Tatr. Tysiące fioletowych kwiatów pojawiających się wczesną wiosną u stóp ośnieżonych gór to jedno z najpiękniejszych zjawisk tatrzańskiej przyrody.
Z okien hotelu dostrzec można Giewont, którego wysokość (1895 m n.p.m.) dokładnie o tysiąc metrów przewyższa położenie Crocusa. Miejsce, w którym znajduje się hotel, to geograficzny środek miasta. Do oddalonych o dwa kilometry Krupówek pieszo jest 15 minut. Dwa kilometry dzielą też hotel od „bramy” Tatr, czyli Kuźnic, z położoną tam dolną stacją kolejki linowej prowadzącej na Kasprowy Wierch. W kilkanaście minut można dotrzeć na zakopiańską „starówkę” – ulicę Kościeliską z góralskimi chatami z połowy XIX wieku, zabytkowym drewnianym kościółkiem z 1847 roku i nekropolią słynnych Polaków – zabytkowym cmentarzem na Pęksowym Brzyzku.


Architektura Crocusa łączy styl zakopiański z nowoczesnością. Hotel dysponuje 96 miejscami w 49 pokojach i apartamentach oraz Góralskim Domkiem Regionalnym – ekskluzywnym miejscem dla 6–8 osób, położonym w pobliżu głównego obiektu. Z Regionalnego Domku do hotelu prowadzi dróżka przez drewniany mostek nad górskim strumykiem, który przepływa przez hotelową działkę.W hotelowej restauracji można skosztować kompozycji kulinarnych szefa kuchni, Sebastiana Krauzowicza, laureata wielu nagród, który wcześniej pracował m.in. w hotelu Bryza w Juracie i Radisson Blu w Warszawie.


Jego specjalnością jest łączenie smaków, w szczególności dania kuchni fusion, a wręcz folkfusion, jak również potrawy tradycyjnej kuchni polskiej, w tym typowo góralskiej. W Centrum Rekreacji Crocusa znajdują się: kryty basen z przeciwprądem oraz systemem hydroterapii w postaci podwodnych masaży, w którym wydzielono także bezpieczną strefę dla najmłodszych, sauna fińska i łaźnia turecka oraz jacuzzi. Hotelowe SPA oferuje zabiegi pielęgnacyjne ciała, masaże, zabiegi wodne i usługi kosmetyczne. Część konferencyjna składa się z trzech sal o oryginalnej architekturze, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt audiowizualny, nagłaśniający i sterujący. Największa sala pomieści 160 osób w układzie teatralnym. Trzeba przyznać, że hotelowi udało się połączyć nowoczesność z klasyczną tradycją i luksusem, a wszystko to w eleganckim stylu. Jest to jedno z najciekawszych i najlepszych miejsc w zakopiańskiej bazie hotelowej.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *