Ruch pod Kielcami

W najbliższych tygodniach otwarte mają zostać dwa luksusowe hotele pod Kielcami: 5-gwiazdkowy Odyssey ClubHotel Wellness & SPA oraz 4-gwiazdkowe Uroczysko, które znalazło się już na liście Centrów Pobytowych dla piłkarzy na Euro 2012.


Hotel Odyssey powstaje w Dąbrowie przy granicy z Kielcami na zboczu góry Domaniówka. Budynek położony na wysokości 365 m n.p.m. posiada liczne tarasy i przeszklenia umożliwiające wykorzystanie widokowych walorów działki (panorama na Góry Świętokrzyskie, Kielce, Zamek Chęciński, klasztor na Karczówce). Hotel oferował będzie 38 pokoi i cztery apartament, restaurację na ostatniej kondygnacji z 300-metrowym tarasem i zawieszonym na wysokości siedmiu metrów nad ziemią molem oraz trzy sale konferencyjne na 200, 100 i 50 osób. Obiekt ma mieć charakter klubowy i jest ukierunkowany na usługi Wellness & SPA, na które przeznaczono 1,4 tys. mkw. W części SPA & Wellness znajdą się: 22-metrowy basen o powierzchni 200 mkw. z atrakcjami, wanny SPA, zespół saun i łaźni, basen solankowy z wodą wzbogaconą solami z Morza Martwego oraz centrum zabiegowe z kilkunastoma gabinetami na pow. 500 mkw. i 300-metrowa sala fitness. Pod kątem wypoczynku będzie również wykorzystany 3-hektarowy teren zewnętrzny, gdzie planowana jest wkomponowana w otoczenie naturalna sauna z bali, plaża z molem nad stawem, liczne instalacje do rekreacji w naturalnym otoczeniu łąk i lasu. Oferta części SPA skierowana będzie w szczególności do członków klubu, którego stworzenie jest w planach. Inwestorem jest biznesmen Piotr Syska, który prowadzi firmę zajmującą się produkcją osłon budowlanych (rolety, bramy, markizy). Część funduszy na inwestycję pochodziło ze środków unijnych. Po tej samej, wschodniej stronie Kielc w Cedzynie gotowy do otwarcia jest 4-gwiazdkowy hotel Uroczysko z 65 pokojami. Połączony jest z działającym już hotelem 3-gwiazdkowym z 50 pokojami, który wkrótce przejść ma renowację. Łącznie dysponować będą 250 miejscami noclegowymi, pięcioma salami konferencyjnymi na 380 osób, restauracją na 200 osób z tarasem oraz basenem z jacczuzi, kompleksem saunowo-łaźniowym, siłownią i grotą solną. Hotel znalazł się już na liście 21 Centrów Pobytowych rekomendowanych przez UEFA piłkarskim reprezentacjom na Euro 2012. W Busku Zdroju, 50 km od Kielc, Polskie Składy Budowlane chcą postawić 4-gwiazdkowy Hotel Uzdrowiskowy & SPA Słoneczny Dwór ze 120 pokojami, częścią leczniczą oraz Wellness & SPA z 30 gabinetami, salami konferencyjnymi na 160 osób, całodobową restauracją na 140 miejsc i parkingiem na 130 samochodów. Całość inwestycji kosztować ma 78 mln zł, a oddana do użytku ma być w 2012 roku. Firma cały czas szuka inwestorów, zainteresowanych wejściem do tego projektu.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *