Młyn Klekotki & SPA w stodole

Hotel Młyn Klekotki Resort & SPA na Warmii mieszczący się w zaadaptowanym kompleksie zabudowań XVII-wiecznego młyna, w tym roku zostanie rozbudowany o nowe centrum odnowy biologicznej. Powstaje ono w budynku przeniesionej i zrekonstruowanej stodoły.Mając na uwadze historyczny charakter kompleksu hotelowego zdecydowano, że powstający budynek nie będzie całkowicie nowym obiektem. Inwestycja zakłada dostosowanie na potrzeby nowego SPA drewnianej stodoły, przeniesionej z miejscowości Niebrzydowo. Budowa jest częściowo finansowana ze środków unijnych. Stodołę o szkieletowej konstrukcji z elementami łączonymi na kołki drewniane, śruby i gwoździe oraz zewnętrznym poszyciu ścian i dachu wykonanym z desek, przykrywała ceramiczna dachówka.


Wszystkie elementy budynku zinwentaryzowano, oznaczono i rozmontowano. Stodoła została ponownie złożona w Klekotkach. Na tym etapie dokonano niezbędnego uzupełnienia i wymiany uszkodzonych elementów, a także odpowiednio wzmocniono całą konstrukcję. Budynek został wkomponowany w skarpę schodzącą do rzeki. Wewnątrz zrekonstruowanej stodoły powstanie nowe, ekskluzywne SPA. Na trzech poziomach znajdzie się sześć pomieszczeń zabiegowych, recepcja z małą gastronomią, szatnia, przestrzeń wypoczynku oraz pomieszczenia zaplecza technicznego.


Uroczyste otwarcie nowego obiektu planowane jest na koniec 2011 roku. Projekt nowego SPA przygotowała pracownia architektoniczna Marka Rytycha. Pomysłodawcą adaptacji dawnego majątku młyńskiego na obiekt hotelowy był jego obecny właściciel, Zbigniew Tyszko. Zapomniany kompleks XVIIwiecznych zabudowań przekształcono w nowoczesny, ekskluzywny obiekt. Podczas przebudowy starano się wyeksponować najciekawsze elementy starej architektury, aby zachować wyjątkową atmosferę miejsca, np. restaurację i bar ulokowano w budynku dawnej stajni. Obok niej mieści się przeszklony, przestronny ogród zimowy z podłogą wykładaną ręcznie formowanymi, glinianymi kaflami. Obiekt oferuje 42 pokoje, bogate zaplecze konferencyjne, ogród zimowy, gorące jacuzzi w środku lasu oraz kameralne SPA.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *