Griffin i SWAN nadal w walce o hotele WAM

Ostatecznie tylko dwie z pięciu firm zainteresowanych początkowo zakupem Grupy Hoteli WAM złożyło ostatecznie oferty wiążące na jej zakup: Griffin Topco i SWAN International. Przedmiotem transakcji jest 12 obiektów, a wartość nominalna spółki to 132 mln.

Na wystosowane w maju przez Ministerstwo Skarbu zaproszenie do negocjacji w sprawie nabycia WAM odpowiedziało pięć podmiotów: Louvre Hotels Group, Grupa Kapitałowa Immobile (sieć Focus Hotels), fundusz Griffin Topco, Central Fund of Immovables i Swan International. Do dalszego etapu obejmującego przeprowadzenie ograniczonego badania dokumentów spółki i przedsiębiorstwa oraz złożenia wiążących propozycji nabycia udziałów dopuszczono trzy podmioty: Griffin, SWAN i Louvre Hotels Group. Ostatecznie ten ostatni nie zdecydował się na złożenie oferty. Jednak nie wiadomo, czy do prywatyzacji ostatecznie dojdzie, ponieważ prowadzące w sondażach wyborczych PiS jest przeciwne sprzedaży

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *