…Centrum w Płocku

W kwietniu w zabytkowej kamienicy w centrum Płocka otwarte ma zostać Centrum Szkoleniowo- Konferencyjne Hotel Herman z 20 pokojami w standardzie 4-gwiazdkowym i częścią konferencyjnobankietową na 370 osób.

Centrum ma przyciągnąć do Płocka grupy zainteresowane organizacją szkoleń i konferencji, a dla lokalnych firm stać się naturalnym zapleczem konferencyjnym. Na ich potrzeby oddane zostaną trzy sale, w tym jedna dzielona na trzy mniejsze. Na dziedzińcu hotelowym znajduje się parking na 45 miejsc oraz dodatkowa przestrzeń zielona, umożliwiająca organizację imprez plenerowych. Wnętrza hotelu zostały urządzone w stylu butikowym, który podkreślać ma charakter XIX-wiecznej kamienicy. Dla gości oraz mieszkańców Płocka powstaje także stylowa restauracja Książęca, oferująca dania kuchni polskiej z akcentami kuchni świata. Szczególne miejsce w menu będą miały dania przygotowywane z sezonowych produktów. Budowa centrum była współfinansowana ze środków unijnych. Przy budowie wykorzystano najnowocześniejsze technologie (m.in. ogrzewanie podłogowe w łazienkach), uwzględniające również dbałość o ekologię (solary). Pokój dwuosobowy kosztuje 340 zł. Nazwa obiektu nawiązuje do księcia Władysława I Hermana, który pod koniec XI wieku panował w Polsce, mając swoją siedzibę w Płocku. Inwestorem jest płocka firma Chem-Line, zajmująca się m.in. importem i dystrybucją gazu płynnego oraz olejów napędowych.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *