Wszystko o czyszczeniu butów

Rozmowa z Marcinem Pawlakiem, prezesem firmy Heute Service, której twórca August Heute, skonstruował pierwszą maszynę do czyszczenia butów w 1945 r., a obecnie Heute posiada ponad 80 proc. udziałów w światowym rynku maszyn dla hoteli.
Jakie hotele korzystają z urządzeń do czyszczenia obuwia i jakie powinny korzystać? Hotelowe maszyny czyszcząco-polerujące obuwie dbają o wygląd gości, ale również zabezpieczają pokoje przed wnoszeniem brudu, piachu, błota. Dlatego znajdują zastosowanie od ekskluzywnych hoteli 5-gwiazdkowych po nowocześnie prowadzone hostele. Tym bardziej, że na rynku dostępnych jest wiele modeli maszyn z dowolnego materiału: aluminium, stal nierdzewna, drewno, skóra, a nawet 24-karatowe złoto, w dowolnym kolorze i designie, poczynając od nowoczesnych kształtów, a na rustykalnych maszynach kończąc. Najlepsze maszyny mają szczotki do czyszczenia obuwia z prawdziwego końskiego włosia, które nigdy nie zniszczą obuwia w przeciwieństwie do nylonowych, oraz szczotki z wełny antystatycznej, które polerują obuwie w taki sposób, aby nie zbierało ono kurzu, co dzieje sie przy ręcznym polerowaniu.
Czym hotele powinny się kierować, wybierając konkretny rodzaj urządzenia i na co zwracać uwagę przy zamówieniu? Urządzenie musi pasować designem, kolorem i materiałem wykończeniowym do wnętrza, w którym ma stanąć. Jego gabaryty powinny być odpowiednie do pomieszczenia, w dużym lobby maszyna musi być wysoka, aby była zauważona przez chcących z niej skorzystać gości, w mniejszych zaułkach mogą być mniejsze maszyny. Ale [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *