Przy Piotrkowskiej w Łodzi powstanie kolejny hotel   INWESTYCJE

Spółka Center Hotel, która niedawno kupiła stary biurowiec przy ulicy Piotrkowskiej w Łodzi, będzie adaptować go na hotel. Czterogwiazdkowy obiekt docelowo dysponować będzie 144 pokojami, a otwarcie pierwszej części planowane jest jeszcze w tym roku.
Wizualizacje, mat. inwestora
Atrakcyjną działkę przy ul. Piotrkowskiej 94 spółka Center Hotel kupiła w lipcu ubiegłego roku za ponad 4 mln zł. Działka zabudowana jest dziewięciokondygnacyjnym biurowcem z 1964 r. Za około półtora miesiąca mają rozpocząć się prace zmierzające do przebudowania biurowca na czterogwiazdkowy hotel, dysponujący 56 pokojami, salami konferencyjnymi na 500 osób, oraz restauracją. W ramach tych prac powstaną również lokale użytkowe na parterze. W ramach drugiego etapu inwestycji realizowanego w głębi działki, którą spółka kupiła niedawno za 1,9 mln zł zostanie wzniesiony zupełnie nowy pięciokondygnacyjny budynek z 88 pokojami hotelowymi. Jego poszczególne piętra będą połączone z gmachem frontowym. Na najwyższym piętrze zostaną natomiast ulokowane apartamenty na wynajem. Powstanie tam również czterokondygnacyjny parking na 100 miejsc. Dyrektorem hotelu został Wojciech Wróblewski, ostatnio dyrektor 4-gwiazdkowego hotelu Fabryka Wełny, który wcześniej kierował hotelem Qubus w Kielcach. Drugi etap prac potrwa do końca 2017 r. Całość inwestycji szacowana jest na około 50 mln zł. Inwestor nie zdradza na razie nazwy hotelu.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *