Wraca temat luksusowego hotelu na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu   INWESTYCJE

Spółka Tacit Investment, która oddaje właśnie kolejną luksusową inwestycję mieszkaniową w Warszawie, zapowiada po raz kolejny, że już niebawem przystąpi do prac przy budowie niemal 200 pokojowego hotelu na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu.

Wizualizacja hotelu z 2008 roku

Atrakcyjna działka tuż koło wrocławskiej katedry i w pobliżu najcenniejszych zabytków miasta została kupiona za 18 mln przez spółkę Mot, właściciela stołecznego hotelu Rialto jeszcze w 2008 roku. Warszawska spółka do 2012 roku miała postawić na niej kosztem 140 mln zł, 5-gwiazdkowy hotel Rialto , który miał dysponować 120 pokojami o powierzchni 45 m2. W 2009 roku po wyburzeniu starej przychodni, która stała na działce, prace z powodu kryzysu całkiem jednak zamarły, a miasto naliczyło 4 mln zł kary za niewywiązanie z postanowień umowy. W 2011 roku Mot zrewidował plany i ogłosił zamiar budowy 4-gwiazdkowego hotelu ze 187 pokojami, powierzchnią konferencyjną na ok. 600 osób, restauracją i barem, który działać miał pod międzynarodową marką. I tych planów nie udało się jednak zrealizować. W 2012 roku działka zmieniła właściciela, którym został deweloper Tacit, który zapowiedział wybudowanie 175 pokojowego hotelu w standardzie 4-gwiazdek do 2015 roku. Mówiło się o hotelu marki Hilton, prace jednak dotąd nie ruszyły pełną parą, firma za to stale przekłada kolejne terminy oddania inwestycji do użytku. Wiele wskazuje jednak na to, że teraz Ostrów Tumski może doczekać się tej inwestycji. Jak zapewnia cytowana przez „Eurobuild” Karolina Kaim, prezes spółki deweloperskiej - Następnym projektem będzie hotel na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu. Mamy pozwolenie na budowę. Z pracami budowlanymi powinniśmy ruszyć do końca roku. (…) Rozmawiamy też z operatorami sieci hotelowych, którzy są chętni prowadzić tam hotel. Będzie to firma, która już jest na polskim rynku.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *