Gruzja zamknięta w butelce. Marani Tsolikauri

W Gruzji najczęściej pije się biało wino produkowane z regionalnych odmian winogron. Białe – bo jest lżejsze, a Gruzini piją go naprawdę dużo.

pws 2016 05as 06

Z regionalnych odmian – bo to silna, gruzińska tradycja, która sprawia, że wina z tych stron są takie wyjątkowe. Wszystkie te cechy łączy w sobie Marani Tsolikauri. Produkowane jest z jednej z najbardziej znanych gruzińskich odmian winogron – Tsolikauri. Pochodzą one z rejonów Terjola i Zestafoni w regionie Imereti. Staranny proces produkcji, obejmujący m.in. ręczny zbiór i fermentację w kadziach z nierdzewnej stali, owocuje powstaniem doskonałego białego wytrawnego wina. Do letniego obiadu Ciepłe, letnie dni to nie tylko w Gruzji czas, kiedy chętnie raczymy się lekko schłodzonym, białym winem o orzeźwiającym smaku. W Marani Tsolikauri odnajdziemy nuty bananów, jabłek i gruszek, które w połączeniu z przyjemną kwasowością wywołają wrażenie owocowego orzeźwienia. Przełamane zostanie ciekawymi akcentami przypraw, w tym – przede wszystkim – cynamonu. Połączenie to z pewnością docenią nie tylko koneserzy wina, ale wszyscy wielbiciele intrygujących smaków. Dopełnieniem zmysłowych doznań, które zapewnia Marani Tsolikauri, jest aromat białych i żółtych owoców oraz złocisty kolor z zielonkawym odcieniem. To regionalne, gruzińskie wino będzie się bardzo dobrze komponować z daniami z makaronu, a także wieprzowiny oraz kurczaka. Jest to więc doskonała propozycja na lekki, ale pożywny wakacyjny obiad, najlepiej spożywany na wolnym powietrzu.

Cena: 34 zł

Butelka: 0,75 l


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.