SCA zdobywcą nagrody Red Dot Award 2016 za Image Design™ Line marki Tork

Firma SCA została wyróżniona prestiżową nagrodą 2016 Red Dot Award w kategorii projekt produktu za linię dozowników Tork Image Design™. Projekt został wybrany przez jury składające się z ekspertów z 25 krajów i pokonał ponad 5000 zgłoszonych koncepcji. Nowa linia dozowników powstała z myślą o łazienkach typu premium, gdzie projekt i wykończenie są równie istotne jak funkcjonalność.

“Nagroda Red Dot Design Award to międzynarodowy znak jakości i uznanie dla linii Tork Image Design™. To zaszczytne wyróżnienie wskazuje Tork Image Design™ jako doskonały wybór dla wymagających klientów ceniących wysoką jakość,” mówi Annie Thorburn, Technical Innovation Manager, SCA.

Nagroda Red Dot Design Award istnieje od 1954 roku. To międzynarodowy konkurs oceniany przez profesjonalne jury, które wybiera najlepiej zaprojektowany produkt roku. Jurorzy biorą pod uwagę szereg czynników od stopnia innowacyjności i funkcjonalności po znaczenie symboliczne i odziaływanie na emocje. W uzasadnieniu decyzji jury o zwycięstwie marki Tork podkreślono, że:

“Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów oraz eleganckiemu wyglądowi produkty klasy Tork Image Design™ poprawią środowisko toalet publicznych.”

Dozowniki łazienkowe mają wiele korzyści praktycznych i higienicznych, jednak w łazienkach typu premium były często pomijane ze względu na wysokie wymagania dotyczące projektowania. Produkty Tork Image Design™ mają za zadanie to zmienić dzięki wyjątkowemu połączeniu formy i funkcjonalności. Dozowniki wykonane są ze szczotkowanej stali nierdzewnej, która kontrastuje z czernią wykończenia produktów. W efekcie powstała ponadczasowa linia dozowników, która idealnie harmonizuje z wysokiej jakości wnętrzami. Image Design ™ wykorzystuje supernowoczesne rozwiązania:

  • dostępne bezdotykowe dozowanie dla zachowania lepszej higieny i wysokiego poziomu komfortu użytkowania,

  • możliwość współpracy ze zintegrowanym systemem czujników Tork EasyCube™ zapewniającym dostęp do aktualnych danych w celu bardziej efektywnej konserwacji i uzupełniania dozowników,

  • system dozowania pojedynczych odcinków redukujący zużycie ręczników jednocześnie minimalizując poziom obsługi i korzystnie wpływając na środowisko.

 

“Stal nierdzewna to trwały i mocny materiał. Włożyliśmy dużo pracy, aby uzyskać idealny poziom szczotkowania materiału tak, by produkt dobrze odbijał światło i podkreślał kolory otoczenia. Osiągnięcie tego efektu sprawia, że nasze dozowniki wkomponowują się w otoczenie zapewniając wyjątkowe doznania estetyczne,” mówi Peter O. Johnson, Lead Designer w SCA.

W celu opracowywania rozwiązań dla wysokiej klasy toalet, Tork nawiązał współpracę z Tengbom Architects, cenioną firmą zajmującą się projektowaniem wnętrz. Celem architektów było zastosowanie koncepcji marki Tork w tworzeniu współczesnej toalety. W rezultacie powstało 10 przewodnich zasad służacych za inspiracje przy urządzaniu łazienek. Odzwierciedleniem tej filozofii jest spektakularna toaleta “Energetyzujące kontrasty”. Efekty można zobaczyć na stronie: www.torkimagedesign.com

 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *