Bydgoski hotel Pod Orłem może zmienić właściciela

Wkrótce bydgoski hotel Pod Orłem może zmienić właściciela – informuje „Express Bydgoski”. Obecnie obiekt jest współwłasnością kilkunastu spadkobierców z rodzin Majewiczów i Kosickich. Zakupem hotelu zainteresowanych jest kilku przedsiębiorców.

Według nieoficjalnych informacji, „Ekspressu”, jednym z nich ma być właściciel innego bydgoskiego hotelu i reprezentacyjnej nieruchomości w centrum miasta. – Mogę jedynie potwierdzić, że w ciągu ostatniego roku otrzymaliśmy szereg ofert od osób zainteresowanych kupnem naszego hotelu. Nie ukrywam, że przyglądamy się im z zainteresowaniem i traktujemy je poważnie, ponieważ wszyscy mamy już co najmniej po 65 lat. Zostały złożone w odpowiednim dla nas czasie – powiedział „Ekspressowi” w imieniu udziałowców Andrzej Majewicz, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Hotelowego Majewicz, zarządzającego hotelem Pod Orłem. Wybudowany pod koniec XIX wieku hotel przez lata był najbardziej znanym i cenionym obiektem w mieście. Po wojnie wrócił w ręce właścicieli, potem został upaństwowiony i w 1950 roku przekazany Przedsiębiorstwu Państwowemu Orbis. Spadkobiercy odzyskali go w 1993 roku, ale Orbis miał w nim udziały do roku 2008. Dziś większościowym udziałowcem jest rodzina Majewiczów.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *