Wznowiono prace przy niedokończonym Hotelu System w Zakopanem

Po blisko dziesięciu latach od przerwania budowy Hotelu System w centrum Zakopanego, wznowiono przy nim prace. Obiekt połączony z aquaparkiem należącym do spółki Polskie Tatry oddany ma być do użytku do końca przyszłego roku. Za proces otwarcia 4-gwiazdkowego hotelu z 50 pokojami odpowiada firma Hotel Consulting Group.


Obiekt miał powstać w ramach sieci Hotel System stworzonej przez krakowskiego dewelopera Grupę Salwator. Była to pierwsza próba wprowadzenia na polski rynek inwestycji w systemie condo. W ramach sieci otwarto hotele w Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Wrocławiu i Dźwirzynie, rozpoczęto też inwestycję w Warszawie przy ul Wspólnej (gdzie działa dziś Hampton by Hilton) i w Zakopanem. Ostatecznie jednak projekt sieci się nie powiódł z powodu problemów finansowych Salwatora. Już działające obiekty przejęły spółdzielnie założone przez indywidualnych nabywców pokoi, szkielet w Warszawie sprzedano austriackiej firmie S+B Gruppe za spłatę długów wobec wykonawców, a budowa w Zakopanem trafiła do syndyka masy upadłościowej, który próbował ją przez lata bezskutecznie sprzedać, najpierw za 52 mln zł, a potem za 45 mln. Jak informuje „Gazeta Krakowska”, ostatnio na budowie znowu pojawili się robotnicy. – Potwierdzam, ten budynek wreszcie zostanie dokończony. Zostaliśmy zatrudnieni przez grupę inwestorów, którzy są właścicielami obiektu, do pomocy przy jego dokończeniu i rozruchu – powiedział „GK” Mirosław Włosik, prezes firmy Hotel Consulting Group. Jak wyjaśnia, właściciele to osoby, które 10 lat temu kupiły pokoje w budynku od pierwszego inwestora hotelu System, zawiązały spółkę i spłaciły innych dłużników zbankrutowanego dewelopera. 10 lat temu hotel planowany był jako 5-gwiazdkowy obiekt ze 150 pokojami i rozbudowaną strefą SPA & wellness. Obecnie projekt ograniczony został do 50 pokoi w standardzie 4 gwiazdek z dużą powierzchnią konferencyjną. Goście mają mieć możliwość korzystania z sąsiedniego parku wodnego, z którym obiekt jest połączony.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *