Courtyard by Marriott w Katowicach zamiast Qubusa

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami „Hotelarza”, w biurowcu Altus w Katowicach – najwyższym budynku na Górnym Śląsku – w którym do grudnia działał hotel Qubus, w połowie roku otwarty zostanie Courtyard by Marriott ze 151 pokojami. Sieć Marriott International podpisała umowę franczyzy z właścicielem biurowca spółką Izera i operatorem obiektu spółką Tauria. Będzie to trzeci Courtyard w Polsce.

Pokoje hotelowe ulokowane będą od 19 do 26 piętra, a ostatnie 27 piętro w całości przeznaczone zostanie na restaurację i bar Panorama o powierzchni 700 mkw. (wcześniej połowa piętra przeznaczona była na apartamenty). Hotel zaoferuje też centrum konferencyjne składające się z siedmiu sal o łącznej powierzchni 700 mkw. oraz klub fitness, siłownię i korty do squasha. – Wybór prestiżowej marki sieci Marriott International to kontynuacja zmian, które toczą się w budynku od czasu jego przejęcia przez naszą spółkę. Naszym celem jest to, aby Altus pozostał wizytówką nowoczesnych Katowic – mówi Maciej Jaglarz, właściciel i prezes spółki Izera, który kupił biurowiec trzy lata temu za 185 mln zł od należącej do Kredyt Banku spółki Reliz w upadłości. Altus znajduje się w centrum Katowic w sąsiedztwie Spodka, Międzynarodowego Centrum Kongresowego i nowej siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Składa się z części hotelowej, biurowej i z części handlowej w atrium oraz 3-poziomowego parkingu podziemnego na 560 samochodów.

– Altus to najbardziej rozpoznawalny budynek w regionie, co w połączeniu z jego biznesowym charakterem i lokalizacją w samym centrum Katowic powoduje, iż jest to doskonałe miejsce dla hotelu takiego jak Courtyard by Marriott – mówi Janusz Mitulski, dyrektor rozwoju sieci Marriott na Europę Środkową i Wschodnią. Otwarcie Courtyard by Marriott zaplanowane jest na połowę roku 2017 roku po zakończeniu całościowego remontu. Jego wnętrza zaprojektowali architekci z krakowskiej pracowni Iliard. Remont prowadzony będzie etapami, a hotel cały czas przyjmował będzie gości pod przejściową marką Altus Prestige, która w połowie grudniu zastąpiła Qubus Prestige. Wówczas skończyła się umowa dzierżawy podpisana w 2004 roku między siecią Qubus a poprzednim właścicielem budynku. Nowym dyrektorem hotelu został Łukasz Bodnar, który przez ostatnie 2,5 roku kierował hotelem sieci Focus w Chorzowie, a wcześniej był dyrektorem sprzedaży w krakowskim Hilton Garden Inn i kierownikiem sprzedaży w katowickim angelo. Katowicki Courtyard będzie czwartym hotelem sieci Marriott International w Polsce po Marriocie w Warszawie i dwóch obiektach Courtyard by Marriott w Warszawie i Gdyni. W tym roku otwarte mają też być Renaissance i Moxy w Warszawie, Marriott w hotelu Mera Spa w Sopocie oraz AC by Marriott we


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *