B&B szuka lokalizacji w miastach wojewódzkich

Grupa B&B Hotels w ubiegłym roku wprowadziła na rynek dwa nowe obiekty w Polsce – w Łodzi oraz w Katowicach powiększając tym samym krajową bazę noclegową o 254 pokoje, a liczbę swoich obiektów w naszym kraju do pięciu. Długoterminowy plan rozwoju sieci w naszym kraju przewiduje 1-5 otwarć rocznie.


Jak wyjaśniają przedstawiciele sieci wiele wskazuje na to, że do Torunia, Warszawy, Wrocławia, Łodzi i Katowic wkrótce dołączy nie tylko stolica Małopolski.

– Za wcześnie, by rozmawiać o konkretnych adresach. Plany dalszego rozwoju naszej sieci koncentrują się w pierwszej kolejności wokół dużych rynków hotelowych jak Kraków,  Trójmiasto, czy Poznań. Interesują nas także atrakcyjne lokalizacje w miastach wojewódzkich jak Białystok, Lublin, Rzeszów, Zielona Góra, Olsztyn czy Opole. Uważnie przyglądamy się również takim aglomeracjom jak Bydgoszcz i Gliwice. Myślimy też o kolejnych inwestycjach w Warszawie i we Wrocławiu – mówi Małgorzata Łagodzińska, Development Project Manager B&B Hotels Polska. – To, czy zawitamy do danego miasta z naszą marką jest podyktowane przede wszystkim tym, czy znajdziemy w nim spełniającą nasze wymogi lokalizację – dodaje.

Atrakcyjne położenie jest strategicznym elementem, na którym opiera się model biznesowy sieci B&B.

– W kręgu naszych zainteresowań są działki budowlane o powierzchni od 700 do 3000 m.kw. Pozostając wiernymi polityce Grupy, odnoszącej się do lokalizacji naszych obiektów, zawężamy poszukiwania przede wszystkim do terenów inwestycyjnych usytuowanych w dobrze skomunikowanych centrach miast, w pobliżu miejsc o walorach biznesowych, turystycznych i rozrywkowych – podkreśla Małgorzata Łagodzińska.

Grupa B&B Hotels zarządza 392 hotelami zlokalizowanymi we Francji, w Niemczech, we Włoszech, w Hiszpanii, Polsce, Czechach oraz Maroku. Niedawno sieć zapowiedziała ekspansję na kolejne rynki zagraniczne – w planach są pierwsze otwarcia w Szwajcarii, w krajach Beneluksu, w Austrii oraz w Brazylii.Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *