Ceny w polskich hotelach w marcu według Hotele.pl

W marcu br. średnia cena pokojonocy w polskich hotelach wyniosła 197,69 zł, co oznacza wzrost o 7,16% w ujęciu r/r.

Wzrost najbardziej zauważalny był w hotelach 1*, w których przypadku średnia cena pokojonocy wzrosła aż o ponad 69%, oraz osoby wybierające hotele 5* - tutaj wzrost w stosunku do poprzedniego roku wyniósł 51,11%. Spadek średniej ceny pokojonocy odnotowano w przypadku obiektów nieskategoryzowanych (-4,58%) oraz hoteli o standardzie 4* (-0,44%).

Jakie hotele wybierano

W marcu br., podobnie jak w lutym, spadło zainteresowanie hotelami 4*, których udział w łącznej liczbie rezerwacji w tym okresie w ujęciu r/r spadł o niecałe 2 p.p. do poziomu 21,36%. Udział w rynku utraciły również hotele 1* i 5*, gdzie zanotowano spadki odpowiednio o 0,52 p.p. oraz 0,71 p.p.

W porównaniu do marca 2016 r. największy wzrost udziału w rynku rezerwacji zanotowały obiekty nieskategoryzowane, których udział wzrósł o 2,36 p.p. do poziomu 14,08%.

Kiedy i gdzie rezerwowano

W marcu br., w porównaniu do tego samego miesiąca w roku ubiegłym, największy wzrost liczby rezerwacji zanotowały hotele w Warszawie, których udział we wszystkich rezerwacjach zwiększył się o  0,97 p.p. do poziomu 26,5%. W stosunku do roku ubiegłego, częściej rezerwowano hotele również w Gdańsku (wzrost udziału o 0,32 p.p. do poziomu 3,3%), czy też w Lublinie (wzrost udziału o 0,42 p.p. do poziomu 2,1%).

Spośród najczęściej wybieranych miast, znaczny spadek udziału zanotował Wrocław (spadek o 1,65 p.p. do poziomu 7,9%), a także Poznań (spadek udziału o 0,94 p.p. do poziomu 5,2%).

Klienci Hotele.pl rezerwowali hotele średnio na 8,7 dni przed planowaną datą przybycia do hotelu, tj. o 0,7 dnia wcześniej niż w analogicznym miesiącu rok wcześniej.

 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *