W Kołobrzegu powstanie Hilton Garden Inn

W 2019 r. w Kołobrzegu otwarty ma zostać 128-pokojowy Hilton Garden Inn, pierwszy hotel pod międzynarodową marką w tym mieście. Inwestorem jest spółka BB Capital Group, która buduje już hotel Hampton by Hilton w Poznaniu. Obecnie w Polsce działają trzy Hiltony Garden Inn – dwa w Krakowie i jeden w Rzeszowie, a kolejny planowany jest w Szczecinie.Budowa Hilton Garden Inn Kołobrzeg ma się rozpocząć w tym roku. Nowy obiekt będzie zlokalizowany przy ul. Morawskiego w sąsiedztwie kompleksów hotelowych Diune Hotel & Resort i Marine & Ultra Marine, należących do Zdrojowej Invest. – Jesteśmy dumni, że wraz z siecią Hilton stworzymy unikatowy kompleks obejmujący niezwykły hotel, apartamenty, a także nowoczesne centrum SPA i odnowy biologicznej.

Projekt ten zdecydowanie pomoże wzmocnić pozycję Kołobrzegu jako najlepszego nadmorskiego ośrodka wypoczynkowego w Polsce. Hilton Garden Inn, jako marka o silnej pozycji międzynarodowej, znacznie poszerzy ofertę noclegów i poprawi jakość bazy hotelowej w Kołobrzegu – mówi Piotr Biliński, współwłaściciel BB Capital Group. Będzie to drugi projekt firmy realizowany we współpracy z siecią Hilton.

Pierwszym jest 117-pokojowy Hampton by Hilton przy ul. Św. Marcin w Poznaniu, który otwarty ma być w przyszłym roku. W skład BB Capital Group z Kostrzyna nad Odrą wchodzą spółki zajmujące się m.in. działalnością deweloperską, zarządzaniem obiektami handlowymi oraz prowadzeniem stacji paliw. Pod markami Hilton Worldwide działa w Polsce 14 hoteli, w tym roku otwarte mają być dwa Hamptony by Hilton w Gdańsku Oliwie i Lublinie, a w planach jest kolejnych dziewięć Hamptonów i trzy Hiltony Garden Inn. – Jesteśmy dumni, że posiadamy w Polsce więcej ośrodków w budowie niż jakakolwiek inna sieć hoteli.

Polski rynek jest idealny do rozwoju marki Hilton Garden Inn, a obiekt powstający w Kołobrzegu będzie odpowiedzią na wzrastające w tym rejonie zapotrzebowanie na noclegi dla klientów biznesowych i odwiedzających miasto w celach turystycznych – mówi Patrick Fitzgibbon, wiceprezes ds. rozwoju na region Europy i Afryki w Hiltonie. Hilton Garden Inn to w portfolio sieci marka lokująca się między DoubleTree by Hilton a Hampton by Hilton. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “W Kołobrzegu powstanie Hilton Garden Inn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *