Aparthotel Termy Uniejów z gwarantowaną stopą zwrotu przez 30 lat

Spółka komunalna Termy Uniejów, zarządzająca kompleksem termalno-basenowym, planuje przy nim budowę aparthotelu ze 172 jednostkami sprzedawanymi w systemie condo z gwarantowaną 7,5-proc. stopą zwrotu rocznie przez 30 lat. Inwestycja ma być oddana do użytku w I półroczu 2019 r.Waparthotelu znajdą się trzy typy pokoi (wszystkie z balkonami i tzw. trzecim kurkiem z wodą termalną): standard – o powierzchni 26 m kw., studio – 30 m kw. i apartamenty – 35 m kw. Cena za m kw. wynosi 8 tys. zł netto z wykończeniem pod klucz. 7,5-proc. stopa zwrotu gwarantowana jest w razie rezygnacji z pobytu właścicielskiego, a w razie wykorzystania dwutygodniowego pobytu poza sezonem – 7 proc.

Według założeń spółki, przyjęte średnie ceny za wynajęcie pokoju to 200 zł w kategorii standard, 300 zł za studio i 400 zł za apartament. „Przy powyższym, ostrożnym założeniu co do średnich cen najmu lokali, obłożenie aparthotelu musiałoby być niższe niż 27 proc., aby operatorowi zaczęło brakować środków na pokrycie kosztów operacyjnych działalności, i poniżej 17 proc., aby zaczęło brakować mu środków na wypłatę gwarantowanego zysku. W obu tych wypadkach operator będzie umownie zobowiązany do pokrycia niedoborów ze środków własnych” – informuje spółka Termy Uniejów.

Kompleks będzie składał się z dwóch pięciokondygnacyjnych budynków z pokojami hotelowymi. W budynku A o powierzchni 6,4 tys. m kw. znajdą się też: restauracja na 190 osób i cztery sale konferencyjne łącznie na 400 osób (inwestor szacuje, że co najmniej 30 proc. będą stanowili goście konferencyjni), a w budynku B o powierzchni 3,5 tys. m kw. część rekreacyjna ze strefą fitness, basenem i saunami. Przewidziano również kompleksowe zagospodarowanie terenu wokół obiektu, m.in. z placem zabaw dla dzieci, strefą gier kreatywnych, placem do gry w minigolfa oraz układem alejek parkowych. Wewnątrz znajdzie się też bawialnia dla dzieci.

Spółka Termy Uniejów, powołana w 2008 r. do zarządzania obiektami będącymi własnością gminy, m.in. kompleksem termalno-basenowym, Zamkiem Arcybiskupów Gnieźnieńskich i Domem Pracy Twórczej i Zagroda Młynarską, prowadzi działalność deweloperską. Wybudowała m.in. osiedle Termalne, którego mieszkańcy korzystają z wody solankowej bez wychodzenia z domu za pomocą tzw. trzeciego kurka w łazience

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *