Zakończono transakcję przejęcia Vienna House

31 maja Vienna House Capital, spółka zależna tajlandzkiej firmy dewelopersko-inwestycyjnej U City, przejęła wszystkie udziały w kapitale Vienna International Hotelmanagement oraz osiem hoteli należących do Warimpeksu (w tym pięć w Polsce). Całkowita suma transakcji wyniosła 335 mln euro.

W ten sposób zakończyła się, podpisana w lutym, transakcja przejęcia przez U City firmy operatorskiej Vienna House, zarządzającej 34 hotelami w Europie (i będącej właścicielem połowy z nich) oraz hoteli Warimpeksu, w tym andel’sów Łódź i Kraków, angelo Katowice, Chopin Kraków i Amber Baltic w Międzyzdrojach. Osiem sprzedanych przez Warimpex hoteli (dwa są w połowie własnością UBM Development) o wartości ok. 180 mln euro stanowi 50 proc. całego majątku nieruchomościowego tej firmy.

Obecnie właścicielem wszystkich jest Vienna House Capital. W zarządzie pozostali prezes Rupert Simoner, który jest też dyrektorem generalnym sieci, i Martin Ykema jako dyrektor operacyjny. U City jest spółką notowaną na giełdzie papierów wartościowych w Tajlandii działającą w segmencie nieruchomości komercyjnych. Jej największym udziałowcem jest rodzinne przedsiębiorstwo BTS Group, jedna z największych notowanych na tajskiej giełdzie firm z kapitalizacją o równowartości 2,7 mld euro

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *