Powstanie Polski Holding Hotelowy?

W Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa powstał pomysł utworzenia państwowej grupy hotelowej na wzór Polskiego Holdingu Nieruchomości, obejmującej hotele i ośrodki wczasowe, którymi dysponują spółki skarbu państwa jak KGHM, PGE, PGNiG, Kompania Węglowa, Jastrzębska Spółka Węglowa itp. (głównie na morzem i w górach). Pomysł ten popiera spółka Chopin Airport Development należąca do Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze.

Jak poinformował dziennik „Puls Biznesu”, biuro prasowe Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa potwierdziło, że „w ministerstwie jest rozważana koncepcja utworzenia państwowej grupy hotelowej, obejmującej hotele, którymi dysponują spółki skarbu państwa. Obecnie prowadzone są analizy rentowności takiego rozwiązania. Jest jeszcze za wcześnie, aby wskazać, jaki kształt miałaby przyjąć współpraca na tym tle”.

Pomysł popiera Gheorghe Cristescu, prezes spółki Chopin Airport Development, będącej w 100 proc. własnością PPL. – Nasza spółka wspiera tę inicjatywę i jest gotowa się do niej się przyłączyć. Jestem przekonany, że poprzez centralizację i usprawnienie zarządzania oraz wprowadzenie spójnych standardów czy procedur wyniki obiektów skupionych w holdingu mogą być znacznie lepsze niż dotychczas – powiedział „Hotelarzowi” Gheorghe Cristescu.

Co należy do skarbu państwa

Do spółek skarbu państwa należy ponad 100 różnego rodz [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne rabaty na szkolenia organizowane w ramach Akademii Hotelarza
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plAutor: Wiktor Kołakowski

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *