Licytacja komornicza zamiast Hiltona w Szczecinie

Spółka Redi z Warszawy, która zapowiadała otwarcie hotelu Hilton Garden Inn ze 100 pokojami i kasynem w zabytkowych wnętrzach XIX wiecznej kamienicy w Szczecinie, ostatecznie nie zrealizuje swoich planów. Budynek trafił już na licytację komorniczą.

Fot. Kamienica w której wcześniej mieścił się hotel Piast, a powstać miał Hilton Garden Inn - stan na 2013 rok (źródło GoogleEarth)

Warszawski inwestor pod koniec 2015 roku poinformował o zawarciu umowy z Hilton Worldwide, na mocy której w drugiej połowie 2018 roku w narożnej kamienicy przy pl. Zwycięstwa w Szczecinie otwarty miał zostać hotel pod marką Hilton Garden Inn (sieć Hilton Worldwide nigdy nie potwierdziła oficjalnie podpisania umowy). Jeszcze w 2015 roku inwestor wystąpił do Rady Miasta o zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, ponieważ chciał nadbudować jedną, cofniętą w stosunku do poziomu ulicy, kondygnację. Jego prośba została pozytywnie zaopiniowana przez radnych i konserwatora zabytków. Inwestor rozpoczął prace i wyburzył część wnętrza budynku, który zaczął przypominać ruinę, w sierpniu 2016 roku wstrzymano jednak prace. Początkowo przedstawiciele Redi wyjaśniali, że muszą uaktualnić projekt, ale potem zapadła cisza. Ogłoszenie o licytacji budynku przy placu Zwycięstwa 3 ukazało się na stronie komornika Łukasza Paucha, który działa przy Sądzie Rejonowym Szczecin-Centrum. Próba sprzedaży budynku odbędzie się 7 marca o godzinie 11. Wartość kamienicy oszacowana została na 3,29 mln zł (4,06 mln z VAT). Cena wywoławcza jest równa 3/4 tej wartości, czyli 2,46 mln zł (3,03 mln zł z VAT).

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *