Uroczysko Siedmiu Stawów z prestiżowym wyróżnieniem

Uroczysko Siedmiu Stawów jest pierwszym w Polsce luksusowym hotelem i restauracją serwującą dania mięsne, która otrzymała prestiżowe odznaczenie V-Label. Certyfikat przyznano za wegański bufet śniadaniowy i wegańskie pozycje w sezonowym menu.

Jest to pierwsze tego typu miejsce w Polsce, w którym serwowane są dania mięsne oraz dania wegańskie z pełnym zachowaniem zasad obowiązujących przy prowadzeniu tego typu kuchni. „Po raz pierwszy przyznaliśmy certyfikat V-Label tak zwanej restauracji mieszanej – to znaczy takiej, która w swojej ofercie posiada dania mięsne i gwarantuje nie tylko doskonałą jakość i smak dań wegańskich i wegetariańskich ale przede wszystkim zapewnia właściwy sposób ich przechowywania, przygotowania i wydawania. Nie ma możliwości, aby potrawy wegańskie, czy wegetariańskie miały jakąkolwiek styczność z produktami mięsnymi, stały obok siebie, czy były gotowane w tych samych garnkach, bądź były krojone przy użyciu tych samych noży.” – mówi Przemysław Chojnicki z V-Label Polska. „Cieszę się bardzo, że mogłam przeprowadzić audyt w takim miejscu”- podkreśla Katarzyna Gubała, audytor marki V-Label oraz koordynatorka ogólnopolskiej kampanii „Zostań wege na 30 dni” fundacji Viva. –„Marzę, aby takich miejsc w Polsce powstawało coraz więcej. To niesamowite, że restauratorzy rozumieją klientów na diecie wegetariańskiej i wegańskiej, dostrzegają ich i proponują im menu na naprawdę wysokim poziomie. Takie miejsca, jak Uroczysko to liderzy trendu, który w Polsce trwa już od lat: zdrowej, roślinnej kuchni opartej na sezonowych, lokalnych produktach.” – dodaje Katarzyna Gubała. Do tej pory znakiem V-Label w Polsce zostały wyróżnione miejsca, które prowadzą kuchnię czysto wegańską. Okazuje się jednak, że można prowadzić restaurację mieszaną, z pełnym poszanowaniem zasad przygotowania produktów wegetariańskich i wegańskich, które całkowicie odzwierciedlają filozofię wege. „V-Label to dla nas wyjątkowe wyróżnienie i ważny krok w rozwoju Uroczyska Siedmiu Stawów. Cieszymy się, że organizacja V-Label doceniła nasze starania, ponieważ propagowanie zdrowej, roślinnej diety jest dla nas ważne, również z powodu osobistych przekonań” - dodają właściele Uroczyska Siedmiu Stawów – Anna i Marek Gendaj. „Stąd też pomysł, aby to, do czego jesteśmy przekonani, i w co wierzymy, udało się zaszczepić w Uroczysku Siedmiu Stawów, które coraz częściej odwiedzane jest przez gości, którzy szukają właśnie miejsc oferujących zdrową dietę i organiczne produkty. Tym bardziej jesteśmy dumni, że możemy być pierwsi i tym samym wytyczać szlak kolejnym restauracjom” – podsumowują właściciele. Wydawać by się mogło, że dania wegańskie mogą stawiać wiele ograniczeń przed szefami kuchni – ale to pozory – zapewnia Damian Chajęcki, szef kuchni Uroczyska Siedmiu Stawów. „Wystarczy wyposażyć się w odpowiednią wiedzę, a kreatywność uruchomi się automatycznie. Dania kuchni wegańskiej mają ogromny potencjał, a posiadając zaplecze w postaci własnych, ekologicznych upraw, mogę decydować o każdym najmniejszym detalu, również tym smakowym” – dodaje. „Mam nadzieję, że szybko znajdą się naśladowcy i będziemy tworzyć coraz to wyższe standardy odpowiadające naszym gościom”.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *