Wart 185 mln zł kompleks Dune Resort w Mielnie oficjalnie otwarty

W ostatni weekend nastąpiło oficjalne otwarcie inwestycji Dune Resort w Mielnie składającej się z trzech apartamentowców wakacyjnych łącznie z 330 jednostkami mieszkalnymi, basenów zewnętrznych i wewnętrznych, sali fitness i lokali gastronomicznych. Wartość całej inwestycji zlokalizowanej bezpośrednio przy promenadzie i plaży szacowana jest na 185 mln zł.


Realizacja kompleksu zajęła ponad sześć lat. Pierwszy budynek ze 114 lokalami, restauracją i dwoma basenami zewnętrznymi uruchomiony został w 2013 roku. W ostatnich miesiącach ukończono prace przy dwóch kolejnych budynkach ze 153 i 63 apartamentami. Inwestorem Dune Resort jest Firmus Group – grupa spółek deweloperskich z norweskim kapitałem operujących na Pomorzu Środkowym. Generalnym wykonawcą kompleksu był Budimex S.A., funkcję inwestora zastępczego i nadzoru budowlanego w imieniu dewelopera wypełniała firma Gleeds, a za projekt architektoniczny inwestycji odpowiedzialny jest Marek Sietnicki, właściciel pracowni SAS. Oficjalne otwarcie kompleksu miało miejsce w sobotę 26 maja. Wśród gości wydarzenia znaleźli się m.in. ambasador Królestwa Norwegii w Polsce Olav Myklebust oraz prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnickiego.

Z informacji inwestora wynika, że ok. 85 proc. wszystkich lokali zostało sprzedane jeszcze przed końcem budowy. Obecnie w ofercie są dwu- i trzypokojowe apartamenty, których ceny zaczynają się od 15 tys. zł za m kw. Za kilka tygodni do sprzedaży trafią również największe apartamenty, stumetrowe i większe, w tym m.in. penthouse o powierzchni blisko 170 m kw. z tarasem 500 m kw.  Ostatnio za dwa połączone apartamenty o łącznej powierzchni 200 m kw., prywatny nabywca zapłacił 6,5 mln zł. Nabywcy apartamentów mogą je oddać w wynajem. Program wynajmu realizowany jest we współpracy z lokalnym, firmą City Apartments, która zajmuje się wynajmem apartamentów w Koszalinie, Mielnie i Kołobrzegu.

 

 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *