IBB Gdańsk Długi Targ otwarty

W Gdańsku w pobliżu fontanny Neptuna otwarty został hotel IBB Długi Targ z 89 pokojami. Koszt inwestycji szacowany jest na 11 mln euro. To trzeci hotel sieci IBB w Polsce po Poznaniu  i Lublinie. W ciągu kilku następnych tygodni w pobliżu otwarte mają zostać jeszcze 174-pokojowy Hampton by Hilton na Starówce i ponad 360-pokojowy Deo Plaza na Wyspie Spichrzów.

IBB Hotel Długi Targ ulokowany jest w trzech kamienicach o łącznej powierzchni 4,5 tys. m kw. które inwestor deweloper Von der Heyden Group, będący tez właścicielem sieci IBB, kupił jeszcze w 2007 r. W hotelu znajduje się lobby bar, siłownia, sala konferencyjna na 30 osób i otwierana właśnie restauracja na piątym piętrze z widokiem na Starówkę. W projekcie wnętrz pokoi przewija się mozaika bursztynowych kwadratów, która znajduje się też w logo hotelu. Autorem projektu wnętrz jest poznańska firma Toya Design, za projekt architektoniczny odpowiadało sopockie biuro Architektonica, a generalnym wykonawcą była trójmiejska firma Allcon Budownictwo. W ramach sieci IBB działa obecnie 12 hoteli w Niemczech, Polsce, Hiszpanii i na Malcie. W Gdańsku razem z otwieranymi wkrótce w sąsiedztwie IBB hotelami Hampton by Hilton Old Town i Deo Plaza Old Town w ciągu kilku tygodni przybędzie ponad 600 pokoi.    

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *