Polonia zainwestuje w Janowcu

Amerykańska i kanadyjska Polonia zainwestują 12–15 mln dolarów w budowę komp­lek­­su wy­po­czyn­­kowego w Nasiłowie (gmina Janowiec, woj. lubelskie). W skład planowanej inwestycji wejdą hotel, aquapark oraz zaplecze konferencyjne (dla 300 osób).

Tuż obok zaplanowano imponującą część rekreacyjno-sportową. Kompleks ma powstać na działce, którą inwestor planuje zakupić od gminy. Oprócz tego planowane są tu także dwa ośrodki wypoczynkowe. W skład każdego z nich wejdzie po 20 domków typu bungalow dla osób, które w rejonie Janowca chcą mieć dom do odpoczynku. Domy, które powstaną w odległości około 1,5 kilometra od hotelu, będą przeznaczone do sprzedaży. W ciągu najbliższych pięciu miesięcy inwestor chce złożyć wniosek o pozwolenie na budowę. Sama budowa ma rozpocząć się wiosną przyszłego roku, a jej zakończenie mogłoby nastąpić w ciągu 18–24 miesięcy.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *