NDI zbuduje Centrum Sopotu

Sopocki deweloper, spółka NDI SA, rozpoczął przygotowania do budowy największej od lat inwestycji w tym mieście, tzw. Centrum Sopotu. Jej wartość wstępnie szacowana jest na 300 mln zł

Sprzedaż oraz wynajem powierzchni handlowych i usługo-wych już została rozpoczęta, odpowiada za to firma Ober Haus.W skład komplesu, nazwanego Centrum Sopotu, wejdzie: ücentrum handlowo-usługowe o pow. 10,6 tys. mkw. Dom Zdrojowy ze Spa i Centrum Konferencyjno-Kongresowym o pow. 16,870 mkw. ü hotel ze 162 pokojami o pow. 10 tys. mkw. ü budynek mieszkaniowy o pow. 1530 mkw. ü budynek biurowy z parkingiem wielopoziomowym o pow. użytkowej 3,7 tys. mkw.
Powstała już spółka celowa do realizacji tej inwestycji, została zawiązana przez miasto Sopot oraz NDI SA – poinformował Krzysztof Bielak, dyrektor marketingu w spółce NDI. Finansowanie inwestycji opiera się o kredyt i środki własne. Zakończenie budowy planowane jest na przełom 2007 i 2008 roku.

Nowy Dom Zdrojowy
Można powiedzieć, że najważniejszym elementem tej inwestycji będzie Nowy Dom Zdrojowy, który powstanie na przecięciu ulic Powstańców Warszawy i Bohaterów Monte Cassino, w miejscu wybudowanego w latach 1910–1912 Domu Kuracyjnego. Zarówno jego położenie, jak i architektura nawiązywać będą do tego historycznego i nieistniejącego budynku. Zabytkowa rotunda z tarasami, muszla koncertowa, charakterystyczne czterospadowe daszki będą tworzyć klimat tego miejsca. W tym sześciopiętrowym obiekcie, połączonym z hotelem, zlokalizowane zostanie centrum konferencyjno-kongresowe, centrum rekreacyjno-uzdrowiskowe typu spa&beauty wraz z pijalnią wód, gabinetami terapeutycznymi i kosmetycznymi, klubem fitness i basenem. Znajdzie się też miejsce na galerię sztuki. W podziemiach będzie parking dla 126 aut. Inwestycja ma ogromny zasięg. Zostanie praktycznie przebudowanych kilka hektarów Sopotu – i to w jednym z najważniejszych miejsc w mieście – kilkadziesiąt metrów od słynnego molo. Ponieważ projekt realizowany jest
w sąsiedztwie zwartej zabudowy miejskiej, obecnie prowadzimy prace mające na celu zabezpieczenie sąsiednich budynków – podkreślił Krzysztof Bielak. Zakładamy, że w ciągu sześciu–ośmiu miesięcy prace te zostaną zakończone. Do końca roku rozpoczniemy działania na placu budowy.

Sheraton w Sopocie?
Hotel oraz Dom Zdrojowy będą ze sobą połączone i prowadzone przez jednego z międzynarodowych operatorów. Krzysztof Bie­lak nie chciał potwierdzić, że będzie nim Starwood – nie­ofi­cjalnie taka informacja pojawiała się w mediach. Logo She­ra­to­na w tym miejscu jest tym bardziej prawdopodobne, że NDI stale współpracuje z tą siecią (spółka uczestniczyła w budowie ho­teli Sheraton w Warszawie i Krakowie, realizuje także centrum biurowo-hotelowe w Poznaniu, gdzie operatorem będzie She­raton). Na obecnym etapie mogę jedynie potwierdzić, że hotel będzie obiektem wysokiej klasy – powiedział Bielak. Dodał, że NDI nie obawia się konkurencji ze strony sopockiego Hotelu Grand, który – co zapowiedział zarząd Orbisu – ma zostać wyre­montowany (za kilka lat będzie tu pięciogwiazdkowy Sofitel).
Z naszych badań lokalnego rynku wynika, że w Sopocie jest ogromny potencjał szkoleniowo-konferencyjny i wypoczynkowy, a baza wciąż jeszcze nie nadążą za tymi potrzebami – dodał szef marketingu NDI.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “NDI zbuduje Centrum Sopotu

  1. Odradzam NDI jako dewelopera. Wiele wad w budynkach mieszkalnych, zła obsługa posprzedażowa i gwarancyjna. Opieszałość w naprawie wad prowadząca do nowych szkód i strat.Tylko dla ludzi o silnych nerwach lub z dobrym zapleczem prawniczym.

    Nabywca „luksusowego” lokalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *