Solny w Kołobrzegu będzie większy. I w condo

3-gwiazdkowy hotel Solny w Kołobrzegu ze 114 pokojami zostanie rozbudowany o 143 pokoje w kategorii 4-gwiazdkowej, które sprzedawane będą w systemie condo od 11 tys. zł / m kw. Generalny remont przejdzie też stara część hotelu. Pracami budowlanymi zajmie się Erbud, który podpisał umowę o wartości 26 mln zł. Solny Resort oddany ma być do użytku w pierwszej połowie 2020 r.

Większość nowych pokoi (o powierzchniach od 27 do 34 m kw.) będzie posiadać balkony, w kompleksie znajdzie się też kilka dwupoziomowych apartamentów z prywatnymi tarasami. Solny Resort dysponować będzie m.in. krytym basenem oraz nowymi, dwupoziomowymi salami konferencyjnymi. Równocześnie z nową inwestycją, przeprowadzony będzie generalny remont obecnego hotelu Solny tak, aby oba obiekty stanowiły jedną, integralną całość z obecną infrastrukturą hotelu, czyli parkingiem, basenem zewnętrznym, strefą odnowy biologicznej, salonem fryzjerskim i kosmetycznym, sauną. Solny otwarty został w latach 70. jako hotel Solny Orbis, a w 2011 r. sprzedany za 11,2 mln zł netto. Generalnym wykonawcą nowej inwestycji został Erbud. Prace budowlane rozpocząć się mają w listopadzie i potrwać 16 miesięcy. Erbud buduje już w Kołobrzegu Seaside Park, w Świnoujściu Dobosz Hotel, a w Międzyzdrojach Trofana Activ Hotel. Wcześniej wybudował w Świnoujściu  hotele Radisson Blu, Ewerdin i Platinum Resort.

Inwestorem jest spółka Solny Investment ze Szczecinka, która oferuje trzy opcje zakupu pokoi: na własny użytek, z opcją najmu oraz w condo – z gwarantowanym 7-proc. zwrotem rocznie i 30-dniowym pobytem właścicielskim. Do spółki należą m.in. 3-gwiazdkowy obiekt relax Inn Health & Spa w Ustroniu Morskim i pensjonat Żółty Domek w Szczecinku.

 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *