W Krakowie powstanie pierwszy w Polsce Curio Collection by Hilton

W zamkniętym obecnie hotelu Saskim przy ul. Sławkowskiej w Krakowie ruszyć ma w 2021 r. pierwszy w Polsce hotel marki Curio Collection by Hilton ze 113 pokojami, basenem i salą koncertową. Właścicielem zabytkowej kamienicy jest Jan Pilch, który jest też akcjonariuszem firmy odzieżowej Bytom oraz obuwniczej Gino Rossi, a wcześniej stworzył marki House i Mohito.Sieć Hilton podpisała z firmą Abriz Jana Pilcha umowę na modernizację i otwarcie hotelu Saski Kraków Curio Collection by Hilton u zbiegu ul. Sławkowskiej, św. Tomasza i św. Jana. Jak deklarują przedstawiciele sieci, renowacja pochłonie wiele milionów dolarów, ale hotel zachowa swój charakter i powróci do dawnej świetności. Działalność hotelowa prowadzona jest w nim od połowy XIX wieku. Do ub.r. funkcjonował tam 3-gwiazdkowy hotel Saski z 60 pokojami.


Hotel miał niegdyś salę koncertową, w której występowali m.in. Franciszek Liszt i Johannes Brahms. – Curio Collection by Hilton posiada w swoim portfolio wyjątkowe hotele, wyselekcjonowane starannie ze względu na ich nadzwyczajny charakter i historię. Kulturowe znaczenie krakowskiego obiektu czyni go doskonałą lokalizacją na pierwszy w Polsce hotel marki Curio Collection by Hilton – mówi Patrick Fitzgibbon, wiceprezes ds. rozwoju Hilton w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Po przebudowie i modernizacji w hotelu znajdą się m.in. centrum SPA z basenem, fitness, restauracja, bar i część konferencyjna. – Infrastruktura Krakowa i okolic ciągle się poprawia, a dzięki rekordowej liczbie osób odwiedzających miasto, bez wątpienia jest zapotrzebowanie na hotel tego typu – uważa Jan Pilch.

W Krakowie działają już cztery hotele pod markami Hiltona: kompleks DoubleTree by Hilton – Hampton by Hilton oraz dwa Hiltony Garden Inn, w tym jeden przy lotnisku. Curio to soft brand z segmentu upper upscale, stworzony przez Hiltona w 2014 r. Obecnie działa pod nim 50 hoteli. Jak opisuje sieć, „te niezależne obiekty są częścią tkanki miasta, w którym się znajdują: odzwierciedlają istotę i ducha miejsca lokalizacji. Każdy hotel oznaczony marką Curio jest zupełnie inny od pozostałych. Naszym zadaniem jest tylko wybranie najlepszego obiektu i umożliwienie jego rozwoju w najlepszy możliwy sposób, odzwierciedlający jego charakter”. Wcześniej podpisano umowę na uruchomienie hotelu pod marką Curio w byłej synagodze w Poznaniu, ale inwestorowi na razie nie udało się pozyskać finansowania na ten projekt.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *