Hotel & Tourism Trends już w listopadzie

Od 26 do 27 listopada w hotelu Sofitel Victoria w Warszawie odbędzie się VI edycja Hotel Trends Poland&CEE – największej konferencji hotelarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej. W jednym miejscu spotka się ponad 400 właścicieli, inwestorów, prezesów i managerów hoteli, przedstawicieli globalnych i polskich sieci hotelarskich, firm deweloperskich, banków, funduszy inwestycyjnych, a także architektów, projektantów oraz największych dostawców produktów i usług dla hotelarstwa.

Wotwierającym konferencję panelu „Perspektywy i wyzwania branży hotelowej w CEE – według liderów rynku” udział wezmą Gilles Clavie, prezes Orbis SA, Rune Askevold, dyrektor zarządzający siecią Puro Hotels, Gheorghe Cristescu, prezes Chopin Airport Development, Marybelle Arnett, vice president development sieci Hilton na region CEE, oraz Pankaj Birla, area vice president – Eastern Europe sieci Marriott. Będą dyskutować o dalszych możliwościach inwestycyjnych w różnych regionach naszego kraju i Europy Środowo-Wschodniej, a także o tym, gdzie koncentrują strategie rozwoju na kolejne lata.

W panelu dyrektorów generalnych „Jak utrzymać deklarowaną jakość hotelu przy trudnym rynku pracy – panel dyrektorów generalnych” wezmą udział: Aneta Lewandowska z Sofitel Victoria, Adriana Biernatowicz-Jadczak z Renaissance Warszawa, Anna Olszyńska z Vienna House Andel’s Łódź, Emanuele Dalnodar z Sheratona Sopot i Wojciech Budzowski z Nosalowego Dworu Resort & Spa w Zakopanem. Obecnie największym problemem branży hotelarskiej jest absolutny brak pracowników, gdy na generalny spadek bezrobocia nałożył się jeszcze boom inwestycyjny w hotelarstwie. W efekcie nie ma kto sprzątać pokoi, obsługiwać na recepcji, przygotowywać śniadań itp. Jednak gości to nie interesuje, płacą za jakość i „gwiazdki”, tak więc tej deklarowanej przez hotel jakości wymagają. Jak z problemem braku pracowników i ciągłej rotacji radzą sobie dyrektorzy najlepszych hoteli?

O tym można się będzie dowiedzieć podczas konferencji Hotel Trends. Dyskusje panelowe pierwszego dnia dotyczyć też będą takich zagadnień jak: dzierżawa – gwarancja sukcesu czy źródło przyszłych problemów; pokój przyszłości – jak technologia może pomóc hotelarzom zdobyć przewagę nad konkurencją oraz wpływ najmu krótkoterminowego na współczesne hotelarstwo. Pierwszy dzień zakończy się wieczorną galą, na której ogłoszeni zostaną zwycięzcy najbardziej prestiżowego konkursu w polskiej branży hotelarskiej – Hotelarz Roku 2018. Drugiego dnia uczestnicy będą mogli wybierać spośród trzech równoległych modułów tematycznych poświęconych inwestycjom w hotelarstwie, marketingowi oraz regulacjom w obszarze usług hotelarskich. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *