Chopin Airport Development operatorem hoteli Moxy i Residence Inn w Warszawie

Chopin Airport Development będzie operatorem kompleksu hotelowego realizowanego przez Grupę Kapitałową PHN na warszawskim Mokotowie, przy al. Wilanowskiej, którego otwarcie planowane jest na przełomie 2020 i 2021 r. Będzie to połączenie dwóch marek światowego operatora Marriott International: Moxy oraz Residence Inn. Umowa obejmuje pięcioletni okres prowadzenia działalności hotelarskiej i świadczenia kompleksowych usług.

Nowy dwumarkowy hotel, który kosztować ma około 110 mln zł, będzie dysponował 312 pokojami, z czego 198 pokoi będzie częścią marki Moxy, a pozostałych 114 pokoi częścią apartamentową Residence Inn - z przeznaczeniem na przedłużony pobyt. Powierzchnia hotelu wyniesie ok. 15,5 tys. mkw.

Naszymi hotelami zarządzać będą eksperci, którzy dzięki znajomości branży hotelowej i doświadczeniu zapewnią najwyższy poziom świadczonych usług. Jesteśmy przekonani, że współpraca z Chopin Airport Development pozwoli na efektywne zarządzanie kompleksem hotelowym i przyczyni się do sukcesu tego projektu. - powiedział Marcin Mazurek, prezes zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

Bardzo się cieszymy, że udział w konkursie na operatora zarządzającego combo hotelem Moxy & Residence Inn  zakończył się dla nas sukcesem i podpisaniem umowy na zarządzenie obiektami. Aktualnie w Warszawie posiadamy trzy hotele - pięciogwiazdkowy Renaissance, czterogwiazdkowy Courtyard by Marriott i trzygwiazdkowy Hampton by Hilton. Projekt hotelowy naszego partnera PHN S.A. - Moxy & Residence Inn na Mokotowie zwiększy nasze możliwości operatorskie na lokalnym rynku i przyczyni się do uzyskania pożądanych stóp zwrotu z inwestycji. - mówi Gheorghe Marian Cristescu, prezes Chopin Airport Development.

Nasza strategia zakłada dywersyfikację portfela nieruchomości o projekty o innych funkcjach niż biurowe i mieszkaniowe – również o obiekty hotelowe. Inwestycja przy al. Wilanowskiej 372 ma wszystkie atuty, by stać się hotelem często odwiedzanym przez gości podróżujących zarówno w celach biznesowych jak i turystycznych. Projekt jest doskonale zlokalizowany, a dzięki połączeniu marki Moxy & Residence Inn zapewni kompleksową ofertę. - mówi Monika Niewczas, dyrektor Biura Inwestycji Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

Dotychczas CAD był inwestorem i operatorem własnych hoteli. Dzisiejsze podpisanie umowy o zarządzanie projektem Moxy i Residence Inn wpisuje się w realizację naszej strategii, którą ogłosiliśmy kilkanaście miesięcy temu na rynku. Połączenie tych dwóch brandów - Moxy i Residence Inn stworzy bardzo ciekawą ofertę dla potencjalnych gości i będzie pierwszym takim projektem w Warszawie. - mówi Adam Pilczuk, dyrektor ds. Strategii i Rozwoju w Chopin Airport Development.

Obecnie Grupa Kapitałowa PHN prowadzi postępowanie na wybór generalnego wykonawcy, który zrealizuje stan surowy otwarty inwestycji. Prace budowlane rozpoczną się niezwłocznie po otrzymaniu prawomocnego pozwolenia na budowę, a oddanie hotelu do użytku planowane jest na przełomie 2020 i 2021 r. Łączna wartość inwestycji to ok. 110 mln PLN.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *