Inteligentny, jak Twój hotel

Koncepcja inteligentnych budynków – do niedawna zarezerwowana wyłączniedla wielkomiejskich biurowców – w coraz większym stopniu adresowana jest do hoteli.

Inwestycje w coraz to doskonalsze systemy okablowania strukturalnego są w hotelach konieczne. Wymuszają je goście, którzy – tak jak w swoich domach – chcą cieszyć się nowoczesnymi technologiami, zwłaszcza, jeśli te pracują w służbie rozrywki. Dzisiaj modna jest plazma i sze­rokopasmowy internet, jutro HDTV (tv w wysokiej rozdzielczości). Nie da się zapewnić tego rodzaju usług bez dobrej jakości okablowania strukturalnego oraz oprogramowania. Na szczęście dzisiejsza technika pozwala zrezygnować z wielu rodzajów kabli i wszystkie dane przesyłać jednym.

Strukturalnie okablowany

Podstawą działania systemu teleinformatycznego w hotelu jest okablowanie. Ze względu na różnorodność wymagań aplikacji hotelowych doradzam wybór uniwersalnego systemu okablowania, który zapewni gościom korzystanie z wszystkich usług, a ponadto ułatwi dokonywanie modyfikacji oraz dostosowanie do wymagań użytkownika bez potrzeby naruszania skomplikowanej struktury instalacji – mówi Tomasz Kubasik, inżynier aplikacji systemowych w firmie Tyco Electronics. Ma to ogromne znaczenie właśnie w hotelach, ponieważ daje możliwość natychmiastowej mody [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *