Gdański Harward – prywatny akademik, a w wakacje hostel. W condo

Warszawska spółka Metropolitan Investment wprowadza na rynek prywatny akademik Gdański Harward z 60 mikroapartamentami sprzedawanymi w systemie condo pod wynajem długoterminowy. Pokoje od 12 do 23 m kw. mogą być wynajmowane przez studentów na okres minimum 60 dni od 1,2 tys. zł za miesiąc, a w okresie wakacyjnym działać w systemie wynajmu krótkoterminowego.

Gdański Harward powstał w ramach przebudowy starego akademika (wcześniej mieściły się tam też Państwowe Szkoły Budownictwa) w XIX-wiecznym budynku przy ul.  Do Studzienki 65 w sąsiedztwie Politechniki Gdańskiej i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. – Do dyspozycji studentów oddajemy 60 jedno- i dwuosobowych klimatyzowanych studenckich apartamentów, z kompleksowo wyposażonym aneksem kuchennym i prywatną łazienką. Komfort zapewniają także dostępne w wyposażeniu każdego mikroapartamentu internet i możliwość uruchomienia pakietu telewizyjnego. Z kolei regularna wymiana pościeli, możliwość skorzystania z pralni oraz zamówienia usług sprzątania sprawiają, że student nie musi się o nic martwić mówi Paulina Bauer, dyrektor biura zarządzania nieruchomościami Metropolitan Investment S.A. – Zabytkowa bryła budynku, która łączy się z funkcjonalną nowoczesnością i współczesnymi elementami architektury, przestronne pomieszczenia i eleganckie duże okna czynią miejsce niepowtarzalnymi zapewniają mieszkańcom wyjątkową atmosferę. Bezpieczeństwo i spokój zapewnia całodobowa ochrona i monitoring, każdy ze studenckich apartamentów jest również wyposażony we własny domofon.

Metropolitan Investment to firma specjalizująca się w projektach inwestycyjno-deweloperskich "na rynku nieruchomości dochodowych dla klienta indywidualnego". Dotychczas działała głównie w sektorze nieruchomości handlowych, a ostatnio weszła też w nieruchomości zbiorowego zamieszkania. Przygotowuje m.in. sprzedawane w systemie condo inwestycje Antalovy Apartamenty Zakopane z 39 jednostkami oraz kolejny akademik w Gdańsku – Apartamenty Olimpijskie z 39 mikroapartamentami w pobliżu Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. Tak wyjaśnia swój  model biznesowy: "Otwieramy dla inwestora indywidualnego rynek nieruchomości komercyjnych w segmentach najtrudniej dostępnych, cechujących się stabilnym najmem i wysoką rentownością inwestycji (...).  Umożliwiamy dostęp do powierzchni handlowych klientom indywidualnym. Budową oraz zarządzaniem obiektu zajmują się specjaliści z branży nieruchomości komercyjnych bez angażowania inwestora. Struktura obiektu handlowego opiera się na długoterminowych umowach najmu z wiarygodnymi najemcami, które pozwalają oszacować dochody właścicieli. Dzięki temu inwestor ma pewność realnych korzyści wynikających z wynajmu zakupionej nieruchomości. Oferta prywatnych akademików daje możliwość zakupu poszczególnych lokali użytkowych w obrębie wspólnych budynków i wynajmowania ich studentom w postaci długoterminowego najmu oraz dla turystów poprzez najem dobowy. Najem, oparty na krótko i długoterminowych umowach, zapewnia płynność finansową i podnosi rentowność inwestycji".    

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *