LUBLIN: powstanie hotel Moxy

Sieć Marriott International podpisała umowę franczyzową na otwarcie w 2022 r. hotelu pod marką Moxy ze 120 pokojami w Lublinie przy ul. 1 Maja. Inwestorem jest CRH Holding, należący do lubelskiej Grupy Żagiel. W portfelu Grupy Żagiel są już wrocławskie hotele Patio i Duet.Moxy powstanie na działce o powierzchni 7,7 tys. m kw. między ul. 1 Maja a Lubelskiego Lipca ’80. Równolegle do ul. 1 Maja powstanie trzykondygnacyjna bryła obiektu z elewacją frontową, która będzie tworzyć historyczną pierzeję tej ulicy, a od strony ul. Lubelskiego Lipca ’80 hotel będzie miał sześć kondygnacji.

Elewacja budynku zachowa historyczny układ działek, a wysokością będzie nawiązywała do gzymsów sąsiednich kamienic. Inwestycja wpisuje się w rewitalizację tej części Lublina. Jak deklaruje CRH Holding: „Goście hotelu znajdą się w zapierającej dech w piersiach industrialnej przestrzeni, skłaniającej do kreatywnego spędzania czasu. Światowe trendy spotkają się z mocnymi akcentami lokalnymi. Odwiedzających zaskoczy niestandardowy sposób wprowadzenia atrybutów, które nawiązują do historii lubelskiego przemysłu”. – Jesteśmy podekscytowani wprowadzeniem do Lublina energicznego i zabawowego ducha Moxy.

Nowocześni goście wolą spędzać więcej czasu w otwartych, wspólnych przestrzeniach hotelowych, przeznaczonych do pracy i do zabawy. Dlatego właśnie te miejsca w obiektach Moxy na całym świecie stały się centrum, które tętni życiem przez całą dobę – tłumaczy Sylwia Dołęgowska, wiceprezes zarządu CRH Holding. Marka Moxy wyróżnia się designerskim i zaskakującym charakterem wnętrz, tworzonym z myślą o młodych ludziach (nie tylko ciałem, ale i duchem).

W Polsce działają pod nią dwa hotele: otwarty w ub.r. przy lotnisku Katowice w Pyrzowicach oraz w Warszawie na Pradze. Następny otwarty będzie w tym roku przy lotnisku Ławica w Poznaniu, a kolejne powstają w dwumarkowych kompleksach z Courtyard by Marriott w Szczecinie i z Residence Inn na Służewcu w Warszawie. W Lublinie w 2017 r. otwarty został Hampton by Hilton ze 121 pokojami, w ub.r. 132-pokojowy Arche Hotel i 58-pokojowy Lubhotel, w tym roku otwarte mają być hotele ibis Styles ze 110 pokojami i Focus z 75 pokojami, planowana jest też budowa 130-pokojowego B&B Hotelu

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *