Orbis analizuje rozdział biznesów

Zarząd Orbisu rozpoczął analizy dotyczące potencjalnego rozdzielenia działalności typu asset heavy (posiadanie hoteli) od asset light (zarządzanie hotelami) we wszystkich krajach, w których spółka prowadzi działalność operacyjną. Po zakończeniu analiz zarząd podejmie decyzję w zakresie dalszych działań.

Jednocześnie „doceniając wiedzę i doświadczenie zdobyte przez Accor SA przy implementacji modelu asset light w grupie Accor w ostatnich kilku latach”, zawarto umowę o współpracy z Accor SA, na podstawie której będzie on doradzał Orbisowi w tym zakresie. Accor już kilka lat temu na poziomie globalnym wprowadził podział struktury na dywizje HotelInvest i HotelServices. Przypomnijmy, że w listopadzie ub.r. Accor, który posiadał 53 proc. akcji Orbisu, ogłosił wezwanie do sprzedaży wszystkich pozostałych, aby wycofać spółkę z giełdy. W tym czasie podniósł pierwotną cenę z 87 do 95 zł, ale ostatecznie udało mu się skupić tylko 33 proc. akcji, ma więc teraz niecałe 86 proc. Aby skorzystać z opcji przymusowego wykupu mniejszościowych akcjonariuszy, potrzebuje jeszcze 4 proc. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *