Zmiany na szczycie sieci DeSilva. Właściciel zostaje prezesem, Witold Ignatowski doradcą

Nastąpiła zmiana na stanowisku prezesa zarządu sieci Hoteli DeSilva. Dotychczasowego prezesa Witolda Ignatowskiego, który zarządzał nią od początku, zastąpił główny inwestor firmy Krzysztof Kasprzyk. Wiceprezesem ds. finansowych został Przemysław Katarzyniak, a członkiem zarządu Paweł Laskowski (przez ostatnich 10 lat dyrektor gastronomii hoteli DeSilva, a wcześniej związany z siecią Accor), który zarazem jest odpowiedzialny za zarządzanie operacyjne wszystkich hoteli w grupie. Krzysztof Kasprzyk jest biznesmenem z Olesna w woj. opolskim, do którego należy też m.in. firma deweloperska Multi Hekk z Piaseczna.

Jak opisuje serwis ool24.pl: „W 1990 roku założył spółkę cywilną pod nazwą MULTI-HEKK, która wówczas zajmowała się montażem sprzętu RTV i sprzedażą prowadzoną na terenie całego kraju. Następnie w roku 1992 wraz z zakupem cegielni Boroszów, rozpoczął się związek firmy z budownictwem, który trwa do dzisiaj (…). W 1995 roku Krzysztof Kasprzyk zaangażował się wspólnie ze swoimi partnerami biznesowymi we współtworzenie gospodarstwa rolno-hodowlanego z siedzibą w Jamach. W roku 2013 Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka wyróżniła gospodarstwo przyznaniem I miejsca w województwie opolskim za wydajność w produkcji mleka. Równoległe z pozostałą działalnością biznesową rozwijana była działalność hotelowa”. Sieć Hotele DeSilva powstała w 2006 r. i obecnie zalicza się do pierwszej 10 największych graczy hotelarskich na rynku.

Najpierw rozwijała własne hotele pod różnymi podmarkami, (DeSilva Premium, DeSilva, DeSilva INN, by DeSilva,) m.in. w Piasecznie, Pruszkowie, Pyrzowicach, Warszawie, Opolu, Poznaniu. A w ostatnich latach zaczęła kupować od Orbisu hotele Mercure i ibis położone w niestrategicznych dla Orbisu lokalizacjach jak Jelenia Góra, Karpacz, Opole, Cieszyn, Bielsko-Biała, Częstochowa, Zabrze. Obecnie łącznie zarządza 15 hotelami DeSilvy i Orbisu z ponad 1,6 tys. pokoi. Witold Ignatowski, który wcześniej był m.in. dyrektorem operacyjnym Orbisu, został doradcą zarządu DeSilvy. Jego firma consultingowo- zarządcza będzie franczyzobiorcą i operatorem nowych hoteli DeSilva, z których pierwszy Malbork by DeSilva z 72 pokojami uruchomiony będzie wiosną. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *