Parawan idealny na lato

Nadeszło lato, a wraz z nim czas upałów. Gdy gorąca aura za bardzo doskwiera, najlepszym sposobem jest orzeźwiający prysznic. Jednak część z nas dysponuje w domu wyłącznie wanną. Co wtedy? Wystarczy na jej brzegu zamontować parawan.

Parawan nawannowy to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chciałyby móc korzystać zarówno z wanny, jak i prysznica, a nie posiadają wystarczająco dużo miejsca, by zamontować oba produkty w jednej przestrzeni. To także świetny kompromis w domach, gdy jedna osoba lubi szybki prysznic, a druga woli długie relaksujące kąpiele.

2w1

Parawan to estetyczne rozwiązanie, dzięki któremu możemy zrezygnować z niehigienicznych i niemodnych zasłonek. Montuje się go na krawędzi wanny tak, by spełniał rolę ochrony podczas kąpieli. Dzięki dostępności różnorodnych modeli, jesteśmy w stanie dobrać go do niemal każdego typu wanny. W standardowej ofercie znajdziemy parawany o szerokościach w przedziale 70-180 cm i wysokościach w granicach 140-200 cm. Na rynku istnieją jednak również niestandardowe rozwiązania, które pozwalają dobrać model do indywidualnych potrzeb.

- Dzięki programowi „Na miarę” jesteśmy w stanie dociąć szkło lub zmodyfikować konstrukcję parawanu w taki sposób, by pasował do nietypowych rozmiarów wnętrza. Nawet w niewielkiej łazience nasi klienci mogą mieć dwa produkty w jednym: wannę i kabinę prysznicową – mówi Hanna Błaszak, ekspert firmy Radaway.

Jak wybierać?

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów parawanów – jednoczęściowe, wieloczęściowe i w pełni zabudowane. To, na który się zdecydujemy zależy wyłącznie od osobistych preferencji, choć zabudowane modele mogą okazać się lepszym wyborem jeśli posiadamy dzieci – najmłodsi będą mogli swobodnie bawić się w wannie nie rozchlapując dookoła wody. Parawan może być nieotwierany lub otwierać się na kilka sposobów: wahadłowo, składać się jak harmonijka lub przesuwać. Wybierając odpowiedni produkt, warto zwrócić uwagę na to z jakiego szkła jest wykonany. Ważne by było to bezpieczne szkło hartowane, pokryte hydrofobową powłoką EasyClean® ułatwiającą czyszczenie. Komfort użytkowania parawanu poprawi także zamontowany wieszak relingowy, dzięki któremu ręcznik zawsze będzie w zasięgu naszych rąk.  

Parawan jako dekoracja

Parawan nawannowy oprócz funkcji użytkowej może pełnić również rolę dekoracji. Charakter wnętrza podkreślą jego chromowane detale lub elementy wykonane w eleganckim czarnym kolorze. Parawany z linii Hypnotic z czarnymi profilami czy szprosami dodadzą łazience oryginalności i sprawią, że stanie się wyjątkowym miejscem w naszym mieszkaniu. Ciekawym rozwiązaniem będzie też zastosowanie szkła innego niż przejrzyste np. szkła grafitowego, brązowego, Pixarena czy Mirror. Podobnie jak kabiny prysznicowe modele można także ozdobić wygrawerowanym wzorem. Podkreśli to wystrój łazienki i styl w jakim jest urządzona.

- Dzięki usłudze laserowego grawerowania na szkle, każdy może spersonalizować parawan i mieć w domu produkt unikatowy. Motyw można wybrać z bazy Radaway lub dostarczyć własny projekt. Wzór nanosi się zawsze po zewnętrznej stronie tafli, co ułatwia czyszczenie oraz podtrzymuje właściwości bezpiecznego szkła hartowanego - przekonuje Hanna Błaszak.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *