Novotel Gdańsk Centrum jako pierwszy hotel udostępnił miejsce parkingowe dla traficarów

Traficar – system aut wypożyczanych na minuty, rozpoczął współpracę z pierwszym hotelem, który udostępnił swój parking. Novotel Gdańsk Centrum stworzył specjalne miejsce przed wejściem do hotelu dostępne całą dobę.

Dzięki tej współpracy mieszkańcy Trójmiasta i goście Novotelu będą mogli zaparkować traficara bezpośrednio przy hotelu lub wynająć go, gdy będzie dostępny. – Chcemy dostarczać sprytne rozwiązania nie tylko dla naszych gości, ale również lokalnej społeczności, dlatego bardzo cieszymy się z nawiązanej współpracy z Traficar – mówiKrystian Kubas, kierownik ds. hotelowych Novotelu Gdańsk Centrum.

Traficar zawitał do Trójmiasta w październiku 2017 roku. Obecnie oferuje ponad 550 samochodów na minuty. Dzięki temu, że aplikacjaTraficarjest dostępna w języku angielskim i ukraińskim coraz częściej sięgają po nią również turyści. W usłudze zarejestrowanych jest już ponad 10 tysięcy obcokrajowców. – Staramy się umożliwić wynajem traficarów jak najszerszemu gronu osób odwiedzających Polskę, dlatego cały czas zwiększamy liczbę miejsc, gdzie można zwrócić i wypożyczyć auta, tak aby parkowanie w mieście było jeszcze łatwiejsze i wygodniejsze – mówi Karolina Brzuchala, specjalistka ds. kluczowych klientów w firmie Traficar.

Koszty przejazdu traficarem to 0,80 zł za każdy kilometr, 0,50 zł za każdą minutę, 0,10 zł za każdą minutę postoju (gdy silnik jest wyłączony). Traficar umożliwia również przejazdy międzymiastowe, dzięki czemu można zwrócić auto w dowolnym mieście, w którym działa usługa. Przy dłuższych wynajmach automatycznie włącza się stawka dobowa, więc jeśli koszt za czas jazdy i postoju wyniesie 75 zł to stawka za czas zatrzyma się, a dalej będzie naliczana tylko opłata za kilometry.

Proces zarówno dla Polaków jak i obcokrajowców jest taki sam. Aby skorzystać z traficarów należy pobrać bezpłatną aplikację mobilną Traficar ze sklepów Google Play i App Store i zarejestrować się w usłudze. Podczas zakładania konta należy zeskanować dokument prawa jazdy, uprawniający do prowadzenia pojazdów kat. B na terenie Polski. Następnie, należy podejść do zarezerwowanego samochodu, zeskanować kod QR, który otwiera samochód a kluczyki czekają w schowku.

Traficar w Gdańsku

Usługi carsharingowe stają się coraz bardziej popularne na całym świecie. Udostępnianych jest już 199 tysięcy samochodów. Krajem, w którym współdzielenie aut jest najbardziej rozwinięte są Niemcy, gdzie tego typu rozwiązania funkcjonują w 597 miastach i gminach, a liczba użytkowników systemu przekroczyła w 2019 roku 2,49 mln (dane Bundesverband CarSharing).



Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Novotel Gdańsk Centrum jako pierwszy hotel udostępnił miejsce parkingowe dla traficarów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *