Hampton by Hilton Kalisz otwarty

Ostatniego dnia maja w kompleksie Calisia One, który powstaje w rewitalizowanej Fabryce Fortepianów i Pianin Calisia, otwarty został hotel Hampton by Hilton Kalisz z 91 pokojami i dwiema salami konferencyjnymi na 90 osób. To 12. hotel pod tą marką w Polsce i 21. sieci Hilton.Dawna fabryka fortepianów Calisia została kupiona przez firmę budowlaną FB Antczak z Kalisza w 2015 r. za 3,7 mln zł. Niszczejący od lat obiekt w centrum miasta deweloper postanowił zamienić w kompleks hotelowo-biurowo-usługowy Calisia One. – Realizacja kompleksu była dla nas jednym z najciekawszych wyzwań w dotychczasowej, prawie 40-letniej historii naszej firmy. Zdecydowaliśmy zaangażować się w trend rewitalizacji i przywrócić miastu jeden z ciekawszych obiektów, a jednocześnie dopasować go do wymagań współczesnych użytkowników – mówi Marcin Antczak z Antczak Investment. Sam hotel mieści się w nowym, dobudowanym do zabytkowej części fabryki budynku.

Fasada hotelu została zaprojektowana przez pracownię MODOarchitektura z Poznania w nawiązaniu do historycznej formy zespołu budynków fabryki. Zachowano m.in. rytm podziałów na elewacji czy proporcje i wielkość otworów okiennych. Nowoczesny charakter budynku został natomiast podkreślony poprzez zastosowanie współczesnych materiałów elewacyjnych. W wyglądzie fasady można dopatrywać się nawiązania do klawiatury fortepianu. Z kolei główny hol zaprojektowano w formie szklanego łącznika między zabytkowym budynkiem biurowca i nową częścią hotelową. W częściach ogólnodostępnych oprócz charakterystycznej dla Hamptonów strefy powitalnej Welcome Zone i recepcji the Hub znajdują się też: strefa wypoczynkowa Living Zone, restauracyjna Gathering Zone i biznesowa Work Zone, a także sala fitness. Wnętrza wykończone są zabudową meblową w naturalnym fornirze, kamieniem naturalnym i wełnianymi wykładzinami od Carpet Studio.

Cały projekt inspirowany jest naturą, dlatego m.in. w pokojach wiodącym kolorem jest spokojna zieleń oraz barwy natury: piaskowe, szarości i brązy. Dyrektorem hotelu został Daniel Sobkowiak, który wcześniej pracował w sieciowych hotelach w Szkocji. Oprócz nowej części hotelowej i butikowego biurowca w historycznych murach fabryki Calisia One znajdą się również: PROHAB Health Club (SPA, basen, sauna fińska) z podgrzewanym tarasem na IV piętrze, klub muzyczny Atmosphere Club, zaprojektowany na nowo dziedziniec fabryki otoczony restauracjami, kawiarniami i cukierniami oraz sala bankietowo-konferencyjna.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *