Mercure Białystok rusz y w pierwszej połowie 2020 r.

Orbis zawarł umowę franczyzy z lokalnym inwestorem City Interhotels na hotel Mercure w Białymstoku z 92 pokojami w pobliżu dworca kolejowego. Otwarcie planowe jest w pierwszej połowie 2020 r., a koszt budowy szacowany jest na ponad 40 mln zł. Kolejnym efektem tej współpracy ma być hotel w Gdańsku z 240 pokojami.

Inwestorzy zaangażowani w budowę Mercure Białystok wcześniej otworzyli w Białymstoku pierwszy 5-gwiazdkowy hotel na Podlasiu – Royal SPA z 42 pokojami. – Mercure Białystok będzie naszym drugim adresem w mieście. Mamy doświadczenie w branży, ambicje i wiemy, do czego dążymy. W obecnej sytuacji rynkowej dobra lokalizacja, przemyślany projekt wnętrz czy doskonała jakość materiałów wykończeniowych nie są wystarczające, aby odnieść sukces w hotelarstwie – mówi Marek Piotrowski, współinwestor i prezes firmy farmaceutycznej MEP-POL, której udziałowcem jest również Cezary Kulesza, prezes klubu Jagiellonia Białystok. – Mercure jest silną, rozpoznawalną marką hotelową i takiej marki potrzebował ten projekt. Mercure Białystok będzie idealnym miejscem dla osób podróżujących przede wszystkim służbowo. Wierzymy, że goście docenią standard hotelu, jakość oferowanych usług oraz świetną lokalizację. Jak przyznał Marek Piotrowski podczas spotkania białostockich hotelarzy z cyklu „Śniadanie Hotelarza. W Białymstoku”, z którego relację opublikowaliśmy w kwietniowym wydaniu magazynu, City Interhotels planuje też otworzyć hotel w Gdańsku i rozważa kolejne miasta, gdzie ma już zakupione działki, m.in. w Warszawie, Poznaniu, a także na Litwie. Wszystkie mają działać pod międzynarodowymi markami. Zdradził wówczas, że negocjowano z trzema sieciami: Marriott International, Radisson Hotel Group i Accor. Ostatecznie wybrano współpracę z Accorem.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *