Regent szuka kupca. Za ok. 200 mln zł

Syndyk spółki Cosmar Polska, właściciela warszawskiego hotelu Regent z 246 pokojami, zakłada, że jesienią obiekt trafi na sprzedaż. Całość procesu sprzedaży odbywać się będzie w trybie publicznego przetargu w sądzie upadłościowym. Szacunkowo kwota wyceny oscylować ma wokół 150 mln zł, ale syndyk spodziewa się uzyskania ok. 200 mln zł – informuje Wyborcza.pl

Cosmar Polska od połowy ub.r. znajduje się w upadłości na wniosek Pekao SA. Marcin Krzemiński, syndyk obiektu, powiedział „Wyborczej”, że w perspektywie kilku najbliższych miesięcy powinien dysponować zatwierdzonymi warunkami przetargu. Jeśli to się uda, najprawdopodobniej jesienią hotel będzie wystawiony na sprzedaż. Całość miałaby odbywać się na zasadzie publicznego przetargu w sądzie upadłościowym. Wszyscy będą mogli składać oferty w formie pisemnej, ich otwarcie nastąpi na posiedzeniu jawnym. Wśród oferentów, którzy przybędą na przetarg, urządzona zostanie dodatkowo jeszcze aukcja tak, by uzyskać jak najwyższą cenę. – Kończą się właśnie opis i szacowanie przedsiębiorstwa. Szacunkowo będzie ona oscylowała w okolicach 150 mln zł, ale kwota wyceny może być zarówno niższa, jak i wyższa. Dlatego wolałbym nie mówić o cenie, od której będziemy zaczynać. Biorąc pod uwagę dotychczasowe dość duże zainteresowanie inwestorów, o obiekt pyta już kilkadziesiąt podmiotów, ostatecznie chcielibyśmy dążyć do kwoty zbliżonej do 200 mln zł – powiedział Marcin Krzemiński. Cosmar Polska, spółka z włoskim kapitałem, uruchomiła hotel w 2002 r. i od początku nie miał on dobrej passy ani prasy. W 2005 r. „Hotelarz” pisał: „Na otwarcie hotelu czekano długo. Kiedy się go doczekano, okazało się, że firmy budowlane i dostawcy wyposażenia nie otrzymali pieniędzy. Na zamieszaniu ucierpiała marka, choć stroną dłużnikiem nie był tutaj Hyatt, ale włoskie spółki: Cosmar i Cogei. Pierwsza była inwestorem, druga – generalnym wykonawcą. Zarzucały one skarżącym je firmom-wierzycielom złe wykonawstwo i niedoróbki (…). Duże firmy, takie jak Warbud czy Siemens, swoje pieniądze odzyskały szybko, nieduże polskie przedsiębiorstwa musiały domagać się zapłaty w sądzie. Odium tej sprawy ciągnie się za obiektem do dziś”. W 2014 r. Hyatt rozwiązał umowę i hotel zmienił nazwę z Hyatt Regency Warsaw na Regent Warsaw Hotel i zaczął działać jako niezależny hotel. W sierpniu ub.r. Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy ogłosił upadłość spółki Cosmar Polska .

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *