ANDREA CAMASTRA NOWYM AMBASADOREM MARKI LAVAZZA W POLSCE

O nawiązaniu współpracy pomiędzy włoskim szefem kuchni prowadzącym nagrodzoną gwiazdką Michelin restaurację Senses i czołowym globalnym producentem kawy poinformowano podczas prestiżowego turnieju tenisowego Wimbledon.

W ciągu swojej 120-letniej historii rozwijania pasji do kawy Lavazza wielokrotnie dzieliła się swoją wiedzą 
i doświadczeniem podejmując współpracę z najlepszymi szefami kuchni na świecie, wspierając ich 
w jedynym w swoim rodzaju eksperymentowaniu, przy tworzeniu unikalnych przepisów z kawą w roli głównej. Przez lata marka umacniała swoją pozycję w świecie wysokiej klasy gastronomii nawiązując współpracę z najważniejszymi osobistościami międzynarodowej sceny gastronomicznej, takimi jak Ferran Adrià, Carlo Cracco czy Massimo Bottura. Wizjonerstwo tych wybitnych szefów kuchni połączone z wiedzą firmy Lavazza na temat produktu, skutkowało powstawaniem awangardowych „interpretacji” kawy, które nie tylko zachwycały smakiem, ale poruszały też wszystkie inne zmysły, nadal wyraźnie podkreślając znaczenie jakości kluczowego składnika tych kreacji – kawy, oczywiście.
Zawsze podążając za najnowszymi trendami Lavazza wspiera tych, którzy dzielą jej innowacyjne podejście 
i dążenie do doskonałość, tak jak Andrea Camastra, mieszkający w Warszawie utalentowany włoski szef kuchni, jeden z dwóch w Polsce posiadaczy prestiżowej gwiazdki Michelin, którą otrzymała jego restauracja Senses.
Absolwent prestiżowej paryskiej szkoły kulinarnej Le Cordon Bleu, pełen energii, prawdziwy pasjonat, 
o niekonwencjonalnym podejściu do gotowania - Camastra dwukrotnie został doceniony przez prestiżowy przewodnik Gault&Millau, którego polskie wydanie sponsoruje w tym roku Lavazza - w 2015 roku tytułem „Szefa Przyszłości” a dwa lata później „Najlepszego Szefa Kuchni 2017”. Wyjątkowy talent Andrei oraz jego odwagę w przełamywaniu schematów docenił sam Hervé, odkrywca i ojciec kuchni molekularnej, który podczas swojej wizyty w Polsce okrzyknął go ambasadorem metody dobierania smaków „nuta po nucie” (ang. note-by-note). Prowadzona przez Camastrę restauracja Senses gwiazdkę Michelin otrzymała w 2016 r. i konsekwentnie pięła się w górę w przewodniku Gault&Millau aż do poziomu 4 czapek i 18,5 punktu 
w 2018 r., uzyskując w ten sposób pozycję jednej z najbardziej wyróżniających się restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej.
Andrea Camastra dołącza do Klubu Szefów Kuchni-Ambasadorów Lavazzy jako pierwszy ambasador włoskiej marki w Polsce, za cel stawiając sobie pogłębianie i tworzenie nowych niestandardowych interpretacji na temat serwowania kawy we wszystkich jej formach - z wykorzystaniem posiadanej wiedzy i w procesie nieustającego eksperymentowania.
O nawiązaniu współpracy poinformowano w Londynie podczas turnieju Wimbledon, jednego z czterech turniejów Wielkiego Szlema, na którym Lavazza już po raz dziewiąty pojawia się jako oficjalna kawa mistrzostw. Przez dwa tygodnie, 100 wysoce wykwalifikowanych baristów serwuje 500 000 fanom tenisa prawdziwą włoską kawę Lavazza.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *