KOŁOBRZEG I SZKLARSKA PORĘBA: powstaną Radissony Zdrojowej

Zdrojowa Invest & Hotels i Radisson Hotel Group podpisały umowę franczyzową na realizację hoteli pod marką Radisson (tzw. czarny w odróżnieniu od Blu i Red) w Kołobrzegu i Szklarskiej Porębie. To dwa kolejne hotele tej 4-gwiazdkowej marki w Polsce, po pierwszym otwartym w tym roku na Wyspie Spichrzów. Radisson w Szklarskiej ze 104 pokojami otwarty ma być zimą (dotychczas inwestycja ta funkcjonowała pod nazwą Forest Ski Hotel & Resort), a w Kołobrzegu (H20) z 209 pokojami latem przyszłego roku.Obydwa sprzedawane są w systemie condo. Zdrojowa prowadzi już na podstawie umowy franczyzowej hotel pod 5-gwiazdkową marką Radisson Blu w Świnoujściu, otwarty w 2017 r. – Kolejna umowa, i to w takim zakresie, z jedną z wiodących globalnych sieci hotelarskich pozwoli nam uzyskać korzyści skali, a nie zawsze i nie każda marka międzynarodowa jest gwarancją sukcesu. To kontynuacja naszej strategii wzmacniania pozycji lidera w kurortach – mówi Jan Wróblewski, współzałożyciel grupy Zdrojowa Invest & Hotels. Obydwa nowe obiekty będą pierwszymi hotelami sieciowymi w swoich miastach.

W Kołobrzegu Zdrojowa ma już dwa kompleksy hotelowe Marine Hotel & Ultra Marine i Diune Hotel & Resort oraz hotele Sand i Jantar, co daje jej 30 proc. udziału w tamtejszym rynku. Z kolei w Szklarskiej działa aparthotel Zdrojowej Cristal Resort. Trzy lata temu sieć Radisson ogłosiła plany otwarcia w tym mieście hotelu pod marką Radisson Blu w kompleksie Sun & Snow Resort docelowo ze 180 pokojami, a pierwszym etapie do końca 2018 r. otwartych miało zostać 80 pokoi. Umowa ta została już rozwiązana. Marka Radisson zadebiutowała w Europie w tym roku, otwierając hotel na Wyspie Spichrzów w Gdańsku.

Jest ona pozycjonowana w segmencie upscale, poniżej Radisson Blu z segmentu upper upscale. Pod markami sieci Radisson Hotel Group działa w Polsce 13 hoteli z 2,8 tys. pokoi, a w przygotowaniu jest kolejnych pięć z ponad 1 tys. pokoi w Warszawie i Krakowie (pod marką Radisson Red), Sopocie (Radisson Blu) oraz Kołobrzegu i Szklarskiej Porębie. – Cieszymy się z umocnienia naszej pozycji największego międzynarodowego operatora w ośrodkach wypoczynkowych w Polsce oraz z możliwości współpracy z naszym partnerem nad przyszłymi projektami – powiedział Elie Younes, wiceprezes i dyrektor ds. rozwoju w Radisson Hotel Group

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *