Zimą w Zakopanem rusza Bachleda Club Residence ze 129 apartamentami. W condo   INWESTYCJE

W grudniu otwarty ma zostać w centrum Zakopanego przy hotelu Wersal aparthotel Bachleda Club Residence ze 129 apartamentami sprzedanymi już w systemie condo. W dwóch połączonych budynkach znajdzie się strefa SPA & wellness z basenem, dwie restauracje, sale konferencyjne i parking podziemny.

Inwestorem jest Bachleda Grupa Inwestycyjna, do której należą oprócz hotelu Wersal również m.in. Mercure Kasprowy w Zakopanem i Bachleda Luxury Hotel MGallery w Krakowie. Nowa inwestycja zlokalizowana przy ul. Tetmajer, 300 m od Krupówek ma charakter „pięciogwiazdkowego zespołu rezydencyjnego”. Bachleda Club Residence nawiązywać ma do lokalnego folkloru, regionalnego wzornictwa i górskiego otoczenia, jednocześnie czerpiąc z najnowszych trendów w designie. Otwarty na wysokość dwóch kondygnacji hall mieścić będzie rezydencyjne foyer utrzymane w klimacie luksusowych górskich resortów. W tej części zlokalizowano również funkcje rekreacyjne i wypoczynkowe z basenem, saunami, lounge barem oraz salami spotkań. W podziemiu znajdzie się parking na 90 miejsc.

Jak opisuje pracownia architektoniczna Karpiel Steindel: „W obiekcie zastosowano przeskalowane okapy, strzeliście wyciągnięte poza obrys budynku. Dzięki nim patrząc z dołu na szczyt można ulec złudzeniu skośności dachu, który w rzeczywistości rozpięty jest na całkowicie płaskiej połaci. Do wykończenia elewacji wykorzystano wyłącznie naturalne materiały takie jak modrzewiowe drewno oraz kamień z piaskowca”. Aby urozmaicić bryłę budynku jej forma została wizualnie podzielona konstrukcją drewnianych rusztów podtrzymujących wypuszczone poza obrys budynku okapy. Na okalających balkonach wprowadzone zostały kamienne donice obsadzone lokalnymi odmianami endemicznej roślinności. „Ten zabieg przywoływać ma skojarzenia z odpornymi na skrajne warunki atmosferyczne roślinami porastającymi granitowe półki skalistych Tatr”. Wnętrza zaprojektowane zostały przez warszawskie ORB Studio.

W sezonie zimowym w Zakopanem otwarcie 5-gwiazdkowego obiektu Nosalowy Park Hotel & SPA ze 139 pokojami w pobliżu Krupówek planuje też Grupa Nosalowy. Powstaje on w rozbudowywanym pałacu Villa Marilor, w którym działał 4-gwiazdkowy Art & Spa Hotel. W tej inwestycji również wszystkie pokoje sprzedane już zostały w systemie condo.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *