Najnowsze rozwiązania Visual i pro-av od Panasonic zaprezentowane w warszawie

Podczas Integration Tech Days w Warszawie Panasonic przedstawił swoje najnowsze technologie projekcyjne, monitory profesjonalne oraz rozwiązania do produkcji wideo. Zaprezentowane zostały między innymi pierwszy w branży obiektyw z zerowym offsetem i motorycznym zoomem optycznym, projektory laserowe, nowe monitory 4K z serii CQ1, a także rozwiązania do produkcji wideo.

W obszarze rozwiązań projekcyjnych firma przedstawiła nowe obiektywy z zerowym offsetem dla projektorów Panasonic 1-Chip i 3-Chip DLP, w tym pierwszy na świecie obiektyw o ultrakrótkiej ogniskowej (UST) wyposażony w motoryczny zoom optyczny, ET-DLE020. Model cechuje współczynnik rzutu 0,28-0,30:1 (WUXGA) i przesunięcie obiektywu od +50% do -16% (V) i +23% do -10% (H), co daje bardzo dużą swobodę regulacji ekranu. Dzięki temu zapewnia większą elastyczność instalacji projektorów, szczególnie podczas wydarzeń na żywo i w ograniczonych przestrzeniach.

Projektory i monitory

Wśród projektorów nowością jest model 1-Chip DLP PT-RQ100. Oferuje jasność 10 000 lumenów i zaawansowane technologie przetwarzania kolorów, m.in. funkcję Pixel Shifting, która przesuwa piksele w obrazie po przekątnej, aby zapewnić rozdzielczość Ultra High Definition (3840 x 2400). Urządzenie jest także wyposażone w Color Harmonizer, który odpowiada za doskonałą reprodukcję kolorów dokładniejszą niż w przypadku innych modeli 1-Chip DLP. Ponadto w projektorze zastosowano ulepszony, innowacyjny system chłodzenia Panasonic, który wraz z hermetycznie zamkniętym blokiem optycznym i konstrukcją bez filtra zapewnia do 20 000 godzin bezobsługowej pracy.

Panasonic przedstawił także nową serię projektorów laserowych LCD, PT-MZ16K, która na rynku pojawi się w listopadzie 2019 r. Seria składa się z trzech modeli, które zostały zaprojektowane z myślą o prostej konfiguracji, bezobsługowej pracy i niezawodności. Urządzenia wyróżnia cicha praca (38dB w trybie normalnym) i lekka konstrukcja (22 kg), dzięki czemu będą idealnym rozwiązaniem do sal wykładowych i konferencyjnych.

W obszarze profesjonalnych monitorów zaprezentowano nową serię CQ1. Obejmuje ona sześć modeli o jasności 400cd/m2, rozdzielczości 4K (3840x2160), z możliwością obsługi sygnałów 4K/60p. Dwa większe modele o przekątnych 86 i 75 cali są wyposażone w technologię IPS (TH-86CQ1/ TH-75CQ1), z kolei mniejsze (43, 50, 55 i 65 cali) wyposażone są w technologię Vertical Alignment (TH-65CQ1/ TH-55CQ1/ TH-50CQ1/TH-43CQ1). Linia CQ1 została zaprojektowana do nieprzerwanej, 16-godzinnej pracy i wyposażona w interfejs HDMI CEC. Monitory z tej serii sprawdzą się w salach konferencyjnych i klasach szkolnych.

- Integration Tech Days to dla nas wyjątkowa okazja, aby spotkać się z polskimi klientami i partnerami. Prezentujemy bardzo szeroką ofertę rozwiązań dla różnych sektorów – rozrywki, edukacji czy handlu. Niezależnie od tego, czy chodzi o podstawowy projektor do sali konferencyjnej czy mapping całego budynku, nasze rozwiązania technologiczne spełnią potrzeby każdego klienta i umożliwią realizację najbardziej kreatywnych pomysłów - mówi Magdalena Przasnyska, Senior Sales and Marketing Manager w Panasonic.

Produkcja wideo

Spośród kamer PTZ Panasonic zaprezentował m.in. model AW-UE150. Urządzenie jest wyposażone w matrycę MOS 1/2.3-cala oraz 22-krotny zoom. Jest to pierwszy model PTZ kompatybilny z aplikacjami Virtual Studio i Augmented Reality. Kamera jest zdolna do przesyłania sygnałów 4K w formatach 50/60p i zapewnia najszerszy na rynku kąt widzenia 75,1°.

Pojawiły się także modele PTZ z wbudowanym interfejsem Network Device Interface (NDI), AW-UN70KE, AW-HN38 i AW-HN130. Wszystkie umożliwiają przesyłanie sygnału wideo przez sieć IP oraz obsługują standard PoE+ (Power over Ethernet Plus), który zapewnia zasilanie za pośrednictwem kabla LAN, co zapewnia elastyczność instalacji. Gwarantują przy tym wysoką czułość i rozdzielczość oraz doskonałą jakość obrazu w rozmaitych zastosowaniach, na przykład na konferencjach, wykładach oraz imprezach.

Oprócz tego firma pokazała kamerę naramienną AG-CX350, przeznaczoną do profesjonalnej transmisji oraz streamingu na żywo. Model umożliwia nagrywanie w jakości 4K z próbkowaniem 10-bitowym oraz prędkością do 50/60p. Kamera jest również wyposażona w tryb NDI | HX i umożliwia płynną transmisję obrazu, a sterowanie nią jest możliwe przez połączenie IP. Model może zostać zintegrowany z większymi systemami i pracować razem z kamerami PTZ firmy Panasonic wyposażonymi w NDI | HX oraz z mikserem AV-HLC100.

Więcej informacji na temat profesjonalnych rozwiązań Panasonic można znaleźć na stronie: http://business.panasonic.pl.

Emilia Szarawarska Senior Account Manager e.szarawarska@unitedpr.pl 22 845 24 50 ext. 106 / 882 179 770

O Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

Naszą misją jest sprawienie, aby technologie pomagały firmom odnosić sukcesy, działając w sposób dla nich nieodczuwalny. Wierzymy, że urządzenia i systemy powinny po prostu działać. Przedsiębiorstwa osiągną sukces, jeśli tylko będą mogły skoncentrować się na swoich klientach, mając pewność, że wszystkie technologie odpowiadające za funkcjonowanie firmy współpracują ze sobą. Dlatego opracowujemy produkty i rozwiązania, które są tak zintegrowane z trybem pracy naszych klientów, że są praktycznie niewidoczne - pracują w tle, napędzając sukces firmy.

PSCEU składa się z sześciu działów produktowych:

  • Broadcast & ProAV zapewnia swobodę opowiadania historii za pomocą wysokiej jakości produktów i rozwiązań, które gwarantują płynną pracę i doskonały stosunek jakości do ceny; szerokie portfolio rozwiązań obejmuje kamery zdalne, przełączniki, kamery studyjne i ENG P2HD. Oferta kamer filmowych zawiera modele VariCam i EVA1, które są w stanie obsłużyć 4K i High Dynamic Range (HDR), dzięki czemu są idealnym rozwiązaniem do produkcji kinowych, telewizyjnych, nagrywania filmów dokumentalnych i wydarzeń na żywo.
  • Communication Solutions oferuje wiodące na świecie systemy telefoniczne, terminale SIP i profesjonalne skanery sieciowe umożliwiające swobodną komunikację.
  • Computer Product Solutions pomaga pracownikom mobilnym zwiększać produktywność dzięki wzmocnionym notebookom i tabletom Toughbook, urządzeniom typu handheld i systemom EPOS (ang. Electronic Point of Sale). Jako lider na europejskim rynku, Panasonic w 2017 r. miał 57% udziału w przychodach ze sprzedaży wytrzymałych notebooków i tabletów (VDC Research, marzec 2018 r.).
  • Industrial Medical Vision (IMV) tworzy rozwiązania dla różnych branż, takich jak medycyna, nauki biologiczne, profesjonalne rozwiązania audiowizualne i przemysł. Portfolio produktów obejmuje kompletne systemy kamer w wersji OEM.
  • Security Solutions są oparte na wieloletnim doświadczeniu w produkcji urządzeń do monitoringu o jakości umożliwiającej wykorzystanie nagrań w charakterze materiałów dowodowych. Gwarantują one najwyższą jakość obrazów w dowolnym środowisku dzięki wykorzystaniu niezawodnych i zaawansowanych technologicznie kamer oraz systemów rejestrowania obrazów.
  • Visual System Solutions oferuje najszerszą gamę profesjonalnych wyświetlaczy i projektorów, zapewniając profesjonalistom branży AV swobodę tworzenia. Lider europejskiego rynku projektorów o wysokiej jasności z 39% udziałem w rynku (Futuresource: w kategorii powyżej 5 tys. lumenów, dane za okres 04.2016-03.2017 z wyłączeniem rozwiązań 4K i kina cyfrowego).

O Panasonic

Panasonic Corporation jest światowym liderem w opracowywaniu produktów i technologii w obszarze elektroniki konsumenckiej, wyposażenia domów i rozwiązań dla motoryzacji, przeznaczonych zarówno dla klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw. Firma rozwinęła swoją działalność na całym świecie i obecnie zarządza 591 filiami oraz 88 przedsiębiorstwami stowarzyszonymi. W roku finansowym zakończonym 31 marca 2018 r. zanotowały one skonsolidowaną sprzedaż netto w wysokości 61,4 miliarda euro. Więcej informacji o Panasonic znajduje się pod adresem: http://panasonic.pl lub http://business.panasonic.pl.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *