We Wrocławiu powstanie 138-pokojowy aparthotel Studio Plac Dominikański   INWESTYCJE

Wrocławska firma Toscom Development rozpoczyna inwestycję w centrum miasta w aparthotel Studio Plac Dominikański ze 138 pokojami o powierzchni od 16 do 47,5 m kw., recepcją, parkingiem podziemnym na 20 aut i lokalami usługowymi na parterze. Aparthotel obsługiwany ma być przez wybranego w późniejszym okresie operatora.

Inwestycja powstaje na rogu ulic Traugutta i Krasińskiego naprzeciwko hotelu DoubleTree by Hilton, na działce, na której pięć lat temu Marek Falenta planował wybudowanie 3-gwiazdkowego hotelu sieciowego ze 130 pokojami. Po wybuchu afery podsłuchowej firma Real2b wystawiła działkę na sprzedaż, a Toscom kupił ją za ok. 7 mln zł wraz z sąsiednią, na której znajdowała się oficyna Politechniki Wrocławskiej. Niedawno Tescom uzyskał pozwolenie na przebudowę wraz z rozbudową budynku biurowego na budynek hotelowy i zaczął przygotowania do budowy. Cały budynek będzie miał 3,8 tys. m kw. powierzchni użytkowej. Zaprojektowany został przez wrocławską pracownię Dziewoński Łukaszewicz Architekci.

Toscom Development zrealizował we Wrocławiu kilka inwestycji mieszkaniowych. Współpracuje z firmą Ivanishvili, która zajmuje się kompleksowym zarządzaniem najmem. Ivanishvili jest też operatorem innego projektu aparthotelowego we Wrocławiu - Miato Marina ze 151 apartamentami. Toscom wywodzi się ze spółki HCS, która od 1996 roku zajmuje się obrotem nieruchomościami komercyjnymi na terenie całego kraju. Do tej pory sprzedała ich ponad 100 wielu sieciom z branży paliwowej, spożywczej i przemysłowej. Jej drugim filarem działalności jest sektor energetyczny. W portfelu inwestycyjnym firmy znajdują się dwie duże elektrownie wodne na Odrze.

We Wrocławiu powstaje obecnie kilkanaście hoteli, a także kilka projektów aparthotelowych, o których więcej pisaliśmy m.in. TU i TU.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *