Powstanie sieć tematycznych Atari Hotels   INWESTYCJE

W USA powstaje sieć Atari Hotels, której motywem przewodnim będą gry komputerowe. Atari to jedna z pierwszych i ikonicznych firm komputerowych specjalizująca się w produkcji komputerów, konsol i gier wideo. Jak zapowiadają inicjatorzy projektu, Atari Hotels będą łączyć w sobie zarówno nostalgiczne, jak i wybiegające w przyszłość aspekty branży gier i pokrewnych technologii.

Oprócz standardowych platform do gier goście hoteli będą mogli m.in. korzystać z najnowszych zdobyczy techniki w zakresie rzeczywistości wirtualnej (VR) i rozszerzonej (AR). Hotele mają ponadto zostać wyposażone w specjalne studia przystosowane do obsługi wydarzeń e-sportowych. Atari będzie realizować projekt „gamingowych hoteli” wraz z firmą consultingową GSD Group. Pierwszy hotel otwarty ma zostać w Phoenix, a następne m.in. w Las Vegas, San Francisco, Chicago, Seattle i Denver. W zamian za użyczenie praw do Atari ma otrzymać 600 tys. dolarów oraz 5 proc. przychodów z planowanych hoteli. – Atari Hotels będą pierwszymi tego typu obiektami w USA, oferując graczom w każdym wieku najwyższą jakość rozrywki i w każdym aspekcie gry – powiedziała Shelly Murphy, założycielka GSD Group, a Napoleon Smith III, partner GSD dodaje: – Gdy tworzyliśmy ten całkowicie nowy koncept hotelowy, wiedzieliśmy, że Atari będzie świetnym sposobem, aby zaoferować gościom podejście na zasadzie „nostalgia i retro spotykają nowoczesność .

Marka Atari jest łączona przede wszystkim z początkami branży oprogramowania rozrywkowego. Pod tą nazwą w latach 70. i 80. działał producent komputerów osobistych, konsol i automatów do gier. Stworzył m.in. platformę Atari VCS (Video Computer System) oraz takie gry jak „Pong”, „Asteroids” i „Missile Command”. Od 2003 r. prawa do nazwy oraz portfolio Atari należą do francuskiego producenta gier, który po ich przejęciu zmienił nazwę z Infogrames Entertainmen na Atari.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *