To już oficjalne. W Pobierowie powstanie hotel Hilton Garden Inn   INWESTYCJE

Inwestor, belgijska firma Fenixco, oficjalnie potwierdziła rozpoczęcie prac przy kompleksie Pinea w Pobierowie na który składać będą się trzy połączone budynki - hotel Hilton Garden Inn (zarządzany przez VHM Hotel Management), condohotel, oraz całoroczne apartamenty. "Hotelarz" informował o tym jako pierwszy w 2018 roku.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest Strabag, a zakładany termin ukończenia pierwszego budynku to lato 2021, a planowany termin zakończenia całego kompleksu to II kwartał 2022.

Położone tuż przy plaży budynki będą połączone podziemnym przejściem i specjalnie zaprojektowanymi zielonymi dziedzińcami. Kompleks dysponować będzie całorocznymi restauracjami, basenami oraz zapleczem SPA i gabinety fizjoterapii zarządzanymi przez LaPerla.

W obiekcie znajdzie się 175 apartamentów o metrażach od 26 -100 m2, w 4 opcjach aranżacji wnętrz do wyboru, dostępnych w opcji pełnego wykończenia. Wszystkie apartamenty resortu Pinea posiadają własne tarasy.

Projekt opracowania zielonych dziedzińców i małej architektury został
powierzony Pawłowi Grobelnemu, autorem projektu Pinea jest biuro projektowe Chapman Taylor, a za wnętrza odpowiada polsko-belgijska pracownia projektowa ELD.

Głównym udziałowcem inwestycji jest belgijska firma Fenixco, rodzinna firma z Gandawy.

Hotelem HGI zarządzać będzie VHM Hotel Management, spółka córka SATORIA Group S.A.

W liczącej 1116 mieszkańców wsi Pobierowo powstaje już inny gigantyczny kompleks, liczący 1100 pokoi hotel Gołębiewski, który pierwszych gości przyjąć ma w przyszłym roku.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *